reklama

AWF Poznań będzie miała nowe boisko do hokeja na trawie. "To boisko nie nadaje się do gry"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pomorzanintorun/fb

AWF Poznań będzie miała nowe boisko do hokeja na trawie. "To boisko nie nadaje się do gry" - Zdjęcie główne

Boisko AWF Poznań w trakcie opadów deszczu nie nadaje się do użytku | foto pomorzanintorun/fb

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Hokej na trawie Ma 12 lat, jest wyeksploatowana i nie nadaje się do gry. Mowa o nawierzchni na boisku do hokeja na trawie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Rektor Uczelni prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego, przywitał gości wspaniałą wiadomością. Hokejowe boisko przy ulicy Królowej Jadwigi zostanie zmodernizowane. Nowy "dywan" zostanie położony prawdopodobnie wiosną.
reklama

Sobota 7 października 2023 roku. Tego dnia na stadionie poznańskiej AWF ma dojść do hitowego spotkania piątej kolejki Hokej Superligi, w którym wicelider rozgrywek AZS AWF Poznań ma zmierzyć się z liderem, Pomorzaninem Toruń. Mecz zostaje jednak odwołany z powodu ... złego stanu boiska. Obficie padający od rana deszcz spowodował, że nawierzchnia nie tylko namokła, ale stała na niej woda. Trener AZS-u AWF-u Jacek Adrian nie ma wątpliwości:

Gdyby nawierzchnia była dobrej jakości, to mecz normalnie by się odbył, nawet przy tym padającym deszczu

mówi szkoleniowiec.

Ale to właśnie dr Jacek Adrian, trener AWF-u, reprezentacji Polski mężczyzn U-18, ale też starszy wykładowca Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych poznańskiej AWF od ponad trzech lat zabiega o wymianę nawierzchni na tym uczelnianym boisku. Dlatego ta informacja ucieszyła go szczególnie.

To świetna wiadomość, która na pewno ucieszyła nie tylko mnie, ale i całe hokejowe środowisko. Ta nawierzchnia ma już 12 lat i jej stan jest katastrofalny. Dlatego naprawdę się cieszę, że udało się pozyskać z ministerstwa sportu dotację na jej wymianę

- mówi Jacek Adrian.

Tylko dwa projekty z Wielkopolski

Dotacja pochodzi z ministerialnego programu "Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu". Na liście wybranych inwestycji znalazło się 35 projektów, ale tylko dwa z Wielkopolski. Pierwszy to "Kompleksowa modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim”, a drugi to właśnie "Wymiana nawierzchni boiska do hokeja na trawie przy ul. Królowej Jadwigi 27/39 w Poznaniu". Akademia Wychowania Fizycznego otrzymała na ten cel 1 863 680 złotych. 

Wyceniliśmy modernizację na nieco ponad jeden milion 900 tysięcy złotych. Otrzymaliśmy więc bardzo dużą dotację. Szczególne podziękowania kieruję do Rafała Grotowskiego, prezesa Polskiego Związku Hokeja na Trawie, który bardzo się zaangażował w pomoc w uzyskaniu tych środków

- zaznaczył Jacek Adrian. 

Zaangażowanie prezesa PZHT docenił także Rektor Uczelni prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński, który wyraził nadzieję, że wymiana nawierzchni pozwoli na goszczenie na obiekcie hokejowych meczów rangi międzynarodowej.

Myśląc o organizacji imprez znaczących dla hokeja powinniśmy dysponować obiektem, który jesteśmy w stanie wykorzystać nie tylko dla dydaktyki, ale również na rozgrywki ligowe, międzynarodowe. My przez lata funkcjonowaliśmy w tej przestrzeni zawodów międzynarodowych, bo te rozgrywki odbywały się na tym obiekcie, potem nagle przestały. Niestety nie uzyskaliśmy certyfikacji, ponieważ nie spełnialiśmy określonych wymogów. Teraz mamy nadzieję, że po wymianie nawierzchni te zmagania do Poznania powrócą. Tutaj muszę zaznaczyć, że bardzo duży wkład w pozyskanie tych pieniędzy wniósł Rafał Grotowski, prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie, któremu udało się namówić Ministra Sportu, że warto na ten cel przeznaczyć środki

powiedział Rektor poznańskiej AWF.

Wymiana nawierzchni hokejowej na boisku przy ulicy Królowej Jadwigi prawdopodobnie nastąpi późną wiosną, po zakończeniu roku akademickiego i sezonu w Hokej Superlidze.

Narodowe Centrum Hokeja na Trawie w Poznaniu?

Nowa nawierzchnia na boisku AWF-u Poznań wcale nie musi być jedyną hokejową inwestycją w Poznaniu w najbliższych latach. W planach jest powstanie w stolicy Wielkopolski, Narodowego Centrum Hokeja na Trawie. Poznańska AWF prowadzi na ten temat rozmowy z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie, ale wspominał o tym także podczas wizyty w Poznaniu, Radosław Piesiewicz. Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego rozmawiał o tym z Rektorem Politechniki Poznańskiej. Tyle, że te rozmowy były prowadzone w kontekście ewentualnej organizacji igrzysk olimpijskich w Polsce.     

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama