Polacy zagrają o brązowy medal MŚ. Kontrowersyjna porażka w półfinale

Autor: | Zdjęcie: PZHT/fb

Polacy zagrają o brązowy medal MŚ. Kontrowersyjna porażka w półfinale - Zdjęcie główne

foto PZHT/fb

Hokej na trawie Reprezentacja Polski hokeistów na trawie, w której gra sześciu zawodników z poznańskich klubów nie zdołała awansować do finału Mistrzostw Świata w Hokeju Pięcioosobowym. Polacy przegrali z Malezją w dość kontrowersyjnych okolicznościach i w środę powalczą o brązowy medal.

Chociaż pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w wiele goli, to był ciekawym widowiskiem. Było wiele szybkich, zespołowych akcji. Obie drużyny postawiły też na twardą obronę. Jako pierwsi złamali ją Malezyjczycy, którzy w 7. minucie wywalczyli karną zagrywkę. Arif Ishal pokonał Macieja Pacanowskiego i było 1:0. Z prowadzenia rywale cieszyli się krótko, bo niespełna dwie minuty później szybką akcję Polaków celnym strzałem wykończył Damian Jarzembowski (Grunwald Poznań). Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie mecz nie ułożył się po myśli biało-czerwonych. W ciągu zaledwie pięciu minut  (między 19. a 24. minutą) stracili trzy gole i przegrywali już 1:4. Tyle, że przy druga bramki dla Malezji nie powinna zostać uznana, bo padła zza lini połowy. Widział to doskonale nasz bramkarz, który był pewien, że gol nie zostanie uznany. Stało się jednak inaczej.

Nie była to jedyna kontrowersyjna decyzja sędziów. Ale zanim do niej doszło podopieczni Roberta Grzeszczaka rzucili się do odrabiania strat. Na trzy minuty przed końcem spotkania na 2:4 trafił Wojciech Rutkowski. Następnie jeden z rywali został ukarany zieloną kartką i w ostatniej minucie na 3:4 strzelił Jakub Hołosyniuk (AZS Politechnika). Na 5 sekund przed końcem karną zagrywkę wykonywał Jakub Hołosyniuk. Nie trafił, ale był faulowany. Powinien więc zostać podyktowany rzut karny z siedmiu metrów. Pani sędzia miała jednak inne zdanie i mecz zakończył się porażką Polaków 3:4.

Trudno cokolwiek powiedzieć. jesteśmy źli, bo czuliśmy się przed meczem bardzo dobrze i naprawdę była duża szansa na wygraną. Teraz nie mamy wyjścia, dajemy z siebie wszystko w meczu o brąz

- powiedział Mikołaj Głowacki.

Reprezentacja Polski wciąż ma szansę na wielki sukces, czyli na wywalczenie medalu mistrzostw świata. W środę o 16:10 polskiego czasu nasza drużyna zagra o brązowy medal. Rywalem będzie reprezentacja gospodarzy, czyli Oman, który w półfinale uległ Holandii 3:5.

Polska - Malezja 3:4 (1:1)