Medale Warciarzy w mistrzostwach świata

Autor: | Zdjęcie: Stanisław Jałoszyński

Medale Warciarzy w mistrzostwach świata - Zdjęcie główne

Reprezentanci Warty Poznań wywalczyli cztery medale mistrzostw świata w maratonie kajakowym | foto Stanisław Jałoszyński

KajakarstwoPaulina Grzelkiewicz z Warty Poznań została brązową medalistką mistrzostw świata w maratonie kajakowym. Nie był to jedyny sukces Zielonych w duńskim Vejens. Na podium, a kategoriach młodzieżowych stanęli także Eryk Wilga, jego brat Alex Wilga oraz Krystian Kubica.

Do duńskiego Vejen Paulina Grzelkiewicz jechała z dużymi nadziejami na dobry wynik. Mówiła o nich pdczas niedawnych mistrzostw Polski w Poznaniu:

Zawody na torze regatowym Malta to taki ostatni sprawdzian. Wypadł dobrze, więc mam nadzieję, że w Danii też wszystko pójdzie po mojej myśli. Będą to trudne zawody, ale na pewno dam z siebie wszystko.

Podopieczna Ewy Bresińskiej i Dariusza Bresińskiego cel zrealizowała. W konkurencji, na dystansie 14,4 km zdobyła brązowy medal, a wyprzedziły ją jedynie dwie reprezentantki Ukrainy, broniąca tytułu Liudmyla Babak oraz Olena Tsyhankova. Pochodząca z Lubonia kanadyjkarka startowała również na krótszym dystansie (3,4 km), na którym uplasowała się na piątym miejscu.

Medale młodzieżowców

Reprezentanci Warty stawali na podium także w kategoriach młodzieżowych. W rywalizacji zawodników do lat 23 wicemistrzem świata w C1 został Eryk Wilga. Jego młodszy brat Alex startował w kategorii juniorskiej i w dwójce C2 z Krystianem Kubicą zdobył  C2 srebrny medal.

Łącznie polska reprezentacja wywalczyła na tej imprezie 6 medali - 3 srebrne i 3 brązowe. Połowa z tego dorobku to sukcesy zawodników Warty Poznań.