Autor: | Zdjęcie: Enea AZS Politechnika Poznań/Konrad Czaprac

Koszykarki Enei AZS-u nadal bez wygranej. Szansa na przełamanie w niedzielę w Poznaniu - Zdjęcie główne

foto Enea AZS Politechnika Poznań/Konrad Czaprac

Koszykówka Koszykarki Enei AZS-u Politechniki Poznań wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w nowym sezonie Orlen Basket Ligi Kobiet. W trzecim meczu doznały trzeciej porażki, ulegając w Gorzowie Wielkopolskim tamtejszej Enei AJP 78:90. Szansy na przełamanie będą szukały w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością, ale będzie to zadanie trudne, ponieważ w niedzielę do Poznania przyjadą aktualne mistrzynie Polski, zespół UMCS-u Lublin.

O ile w meczach w Gdyni i w Sosonowcu poznanianki do ostatnich minut miały szanse na zwycięstwo, o tyle w starciu z Eneą AJP Gorzów Wielkopolski, od początku warunki na parkiecie dyktowały rywalki. Już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie 16-punktową przewagę, głównie za sprawą celnych rzutów za trzy punkty. Trafiły Aleksandra Pszczolarska, Nora Wentzel i dwa razy najskuteczniejsza w gorzowskiej drużynie Chloe Bibby.

Ta przewaga utrzymywała się w drugiej kwarcie. Agnieszka Skobel i Jovana Popović znajdywały drogę do kosza rywalek, ale zespół Wojciecha Szawarskiego grał na niskiej skuteczności. Dużym wyzwaniem była walka pod tablicami, gdzie brylowały Bibby i Stephanie Jones. Mikayla Vaughn miała w tym elemencie spore wsparcie od koleżanek, na co zwrócił uwagę trener AZS-u Gorzów.

To był nasz bardzo dobry mecz, chociaż znowu naszym problemem było to, że rywalki skakały nam po głowach i nie mogliśmy w obronie zebrać dobrze piłek. No i za dużo strat mieliśmy, takich prostych, w ręce przeciwniczek, mistrzyni Agnieszka Skobel to wykorzystywała

- mówił po spotakniu Dariusz Maciejewski.

Do przerwy jego zespół prowadził 51:36. Trzecia kwarta była wyrównana, ale gospodynie utrzymywały kilkunastopunktowe prowadzenie. Kiedy na cztery minuty przed końcem, po dwóch celnych osobistych Anny Jakubiuk gorzowianki prowadziły już 87:67 wiadomo było, że mimo ambitnej walki, Akademiczki z Poznania tego meczu nie wygrają. Wprawdzie zdobyły wtedy 9 punktów z rzędu, ale jedynie zmniejszyły rozmiary porażki.

Kolejny mecz, w którym tracimy dużo punktów. W ataku może nie było źle, ale obrona na pewno do poprawki

- przyznała Agnieszka Skobel.

Trener Akademiczek nie chciał się usprawiedliwiać, ale nie ukrywał, że zespół wciąż boryka się z problemami.

Chloe Wells nie powinna dzisiaj zagrać. Od wtorku nie trenowała, bo była chora. Wsiadła jednak z nami do autokaru i wyszła na parkiet

- tłumaczył poznański szkoleniowiec.

Po trzech wyjazdowych spotkaniach, koszykarki Enei AZS-u wreszcie zagrają na własnym parkiecie. W niedzielę, 29 października, w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej, podejmą UMCS Lublin. Początek spotkania o godzinie 16.00.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - Enea AZS Politechnika Poznań 90:78 (30:18, 21:18, 23:21, 16:21)

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.: Chloe Bibby 27, Elina Tsineke 22, Stephanie Jones 18, Anna Jakubiuk 11, Nora Wentzel 7, Aleksandra Pszczolarska 3, Ewelina Śmiałek 2, Wiktoria Kuczyńska 0, Weronika Steblecka 0.

Enea AZS Politechnika Poznań: Agnieszka Skobel 18, Mikayla Vaughn 17, Mailis Pokk 11, Jovana Popovic 10, Aleksandra Żukowska 6, Chloe Wells 5, Malina Piasecka 5, Alicja Rogozińska 3, Weronika Piechowiak 2, Zuzanna Puc 1, Weronika Jarecka 0.