Koszykarki Enei AZS-u z kolejną wygraną. Rosną morale przed fazą play-off

Autor: | Zdjęcie: Konrad Czapracki / Enea AZS Politechnika Poznań

Koszykarki Enei AZS-u z kolejną wygraną. Rosną morale przed fazą play-off - Zdjęcie główne

foto Konrad Czapracki / Enea AZS Politechnika Poznań

Koszykówka Koszykarki Enei AZS-u Politechniki Poznań odniosły drugie zwycięstwo w ciągu zaledwie czterech dni. W meczu z Polonią Warszawa niepotrzebnie zaserwowały kibicom nerwową końcówkę, ale po końcowej syrenie cieszyły się z wygranej.

Brakuje nam pod koszem Miki, ale robimy, co możemy i staramy się walczyć z silniejszymi od nas

- mówiła po meczu Zuzanna Puc.

I ta podkoszowa, niezwykle ambitna walka była jednym z kluczy do sukcesu. Warunkami fizycznymi podkoszowe Polonii przeważały, ale w ostatecznym rozrachunku w liczbie zbiórek były tylko nieznacznie lepsze od poznanianek (38:31). Enea AZS mecz zaczęła dobrze. W pierwszej kwarcie wypracowała kilkupunktową przewagę. Przede wszystkim grała zespołowo, podczas gdy gra rywalek opierała się na trzech koszykarkach: Kayli Wells, Zadzie Williams i Annie Pawłowskiej. W AZS-ie można było liczyć nie tylko na Aishę Sheppard i Agnieszkę Skobel, ale także na Zuzannę Puc, czy bardzo aktywną w obronie Alicję Rogozińską. Do przerwy zespół Wojciecha Szawarskiego prowadził 39:22.

Na początku trzeciej kwarty, po kolejnym celnym rzucie Sheppard poznanianki prowadziły różnicą już 14 punktów (49:35). Ale potem nagle stanęły. Straciły 13 punktów z rzędu nie zdobywając żadnego. Rywalki zaczęły trafiać za trzy punkty. Po kolejnym takim rzucie Pawłowskiej. Polonia objęła prowadzenie 63:59. Akademiczki otrząsnęły się z tej niemocy, w czym spora zasługa Alicji Rogozińskiej, która "wybierała" piłki w obronie, biegającej do szybkich kontrataków Agnieszki Skobel i niezawodnej Sheppard. AZS odzyskał prowadzenie i nie oddał go już do końca, chociaż do ostatnich akcji nie mógł grać swobodnie. Skończyło się na zwycięstwie 87:82.

W trzeciej kwarcie zbudowałyśmy przewagę, ale Polonia się nie poddała i nas dogoniła. Kluczowe było to, że walczyłyśmy do końca. Walka pod koszem była dzisiaj bardzo trudna, ale cieszymy się bardzo z kolejnego zwycięstwa

- powiedziała Weronika Piechowiak z Enei AZS-u Politechniki Poznań.

Tą wygraną poznanianki zapewniły sobie minimum siódme miejsce przed fazą play-off.

Enea AZS Politechnika Poznań - SKK Polonia Warszawa 87:82 (21:17, 18:16, 18:24, 30:25)

Punkty dla Enei: Aisha Sheppard 23. Agnieszka Skobel 19 (7 przechwytów), Zuzanna Puc 13 (7 zbiórek), Alicja Rogozińska 11, Mailis Pokk 9, Weronika Piechowiak 6, Jovana Popović 6

Najwięcej dla Polonii: Kayla Wells 31, Anna Pawłowska 26, Zada Williams 11