Autor: | Zdjęcie: MUKS Poznań/FB

Rzutowa niemoc i porażka koszykarek MUKS-u Poznań. "Po Świętach wracamy do ciężkiej pracy" - Zdjęcie główne

foto MUKS Poznań/FB

Koszykówka Koszykarki pierwszoligowego MUKS-u Poznań nie sprawiły swoim kibicom prezentu na Święta. W ostatnim meczu pierwszej części rundy zasadniczej rozgrywek uległy na własnym parkiecie Contimaxowi MOSiR Bochnia i w Nowy Rok wejdą jako czwarta drużyna w tabeli grupy B.

Początek spotkania w wykonaniu MUKS-u Poznań był fatalny. Co prawda odpowiedziały udanymi akcjami na dwa celne rzuty za trzy punkty Kornelii Bukowczan i Małgorzaty Zuchory, ale od stanu 7:8, przez siedem minut trafiły do kosza tylko raz. Contimax Bochnia prowadził 22:9.

W drugiej kwarcie poznanianki zaczęły wreszcie trochę lepiej grać i punktować. Głównie za sprawą Aleksandry Burzyńskiej przewaga rywalek nie rosła, ale odrabianie strat szło bardzo mozolnie. Do przerwy wciąż prowadził Contimax 35:26, chociaż też grą nie zachwycał.

W trzeciej kwarcie koszykarki MUKS-u odzyskały skuteczność i z każdą minutą były bliżej doprowadzenia do remisu. Po kolejnej celnej trójce Wiktorii Piotrowskiej podopieczne Macieja Brodzińskiego wyszły na prowadzenie (52:51). Udane akcje Kornelii Sobańskiej i Alicji Szloser zakończyły trzecią odsłonę, po której MUKS prowadził 56:54. W ostatnich 10 minutach poznanianki znów popadły w rzutową niemoc. Przez 8 minut nie potrafiły zdobyć punktów. Zrobiła to dopiero Marta Dymała. Były wtedy dwie minuty do końcowej syreny, a drużyna z Bochni, dzięki wyróżniającym się Annie Krawiec i Kornelii Bukowczan prowadziła 66:59 i nie dała sobie już odebrać wygranej.

Nie potrafiliśmy dzisiaj zdobywać punktów, chociaż sytuacji nie brakowało. Zaraz po Świętach wracamy do ciężkich treningów i trzeba wszystko zrobić, by uniknąć potknięć. Z zespołami z miejsc 1-3 musimy przynajmniej jeden lub dwa mecze wyrwać, jeśli myślimy o tym, by przed play-off być wysoko w tabeli

- powiedział Maciej Brodziński, trener MUKS-u Poznań.

Bo w tabeli grupy B pierwszej ligi MUKS Poznanń spadł na 4. miejsce. Na trzecie awansował dzisiejszy rywal poznanianek.

To jest damska koszykówka i nic więcej nie trzeba mówić. W czwartej kwarcie troszkę podreperowałyśmy nasze statystyki i z tego możemy się cieszyć

- przyznała Małgorzata Misiuk, trenerka Contimaxu MOSiR Bochnia.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej koszykarki MUKS-u zmierzą się we własnej hali z Liderem Swarzędz. Spotkanie zaplanowano na 3 stycznia, na godzinę 17.00.

MUKS Poznań - Contimax MOSiR Bochnia 62:66

Punkty dla MUKS-u: Aleksandra Burzyńska 16, Wiktoria Piotrowska 11, Eliza Łakoma 10, Alicja Szloser 9 (8 asyst), Marta Dymała 9 (6 zbiórek, 4 asystsy), Kornelia Sobańska 4, Zuzanna Winkel 3

Najwięcej dla Contimaxu: Kornelia Bukowczan 18, Anna Krawiec 16 (12 zbiórek), Małgorzata Zuchora 13