Koszykarki MUKS-u Poznań z kolejnym medalem. Trzecim w tym sezonie GALERIA

Autor:

Koszykarki MUKS-u Poznań z kolejnym medalem. Trzecim w tym sezonie  GALERIA - Zdjęcie główne
13

Koszykówka Kończący się sezon jest niezwykle udany dla MUKS-u Poznań. Klub od lat słynie z dobrego szkolenia młodych koszykarek, a minione tygodnie były tego potwierdzeniem. Po medalach w kategoriach U-17 i U-15, dzisiaj trzecie miejsce w mistrzostwach Polski zajęła drużyna U-13.

MUKS Poznań może pochwalić się awansem do wszystkich tegorocznych turniejów finałowych młodzieżowych mistrzostw Polski. Tytuł najlepszych w kraju wywalczyła drużyna U-15, w kategorii U-17 zespół zdobył srebrny medal, a w U-19 skończyło się na 6. pozycji.

Od środy w Pruszczu Gdańskim w finałach mistrzostw Polski rywalizowały koszykarki do lat 13. MUKS Poznań spisał się znakomicie. W fazie grupowej drużyna prowadzona przez Kamila Słowika i Alicję Jóźwiak pokonała MUKS Budgoszcz (54:38) i UKS Bat Kartuzy (88:35), uległa natomiast gospodarzowi turnieju 39:73. Poznaniaki awansowały do strefy medalowej z drugiego miejsca i ostatecznie zagrały o brązowy medal. W decydującym spotkaniu pokonały Ślęzę Wrocław 77:51.

Bardzo się cieszymy. Dziewczynki były już bardzo zmęczone, ale walecznie walczyły o każdą piłkę. Jesteśmy z nich dumni, bo przez cały sezon ciężko pracowały, zrobiły postępy i to kolejny rocznik z sukcesem. Wspaniały sezon

- przyznała Iwona Jabłońska, prezes MUKS-u Poznań.

Do pierwszej piątku turnieju została wybrana Martyna Wolna, a MVP drużyny została Anastazja Świejkowska.

T mistrza Polski zdobył zespół GTS Gminy Pruszcz Gdański, który w finale pokonał Basket Ksawerów 81:68.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski U-13 - MUKS Poznań: Martyna Wolna, Anatastazja Świejkowska, Zuzanna Mikołajczak, Alicja Płóciennik, Barbara Wachowiak, Maja Adamowicz, Zuzanna Bartkowiak, Hanna Dura, Barbara Pieńkowska, Agata Ślusarczyk 2, Karolina Koczorowska, Marta Domańska, Lena Promińska.