Przełamanie w derbach. Koszykarki MUKS-u Poznań lepsze od Enei AZS-u GALERIA

Autor:

Przełamanie w derbach. Koszykarki MUKS-u Poznań lepsze od Enei AZS-u GALERIA - Zdjęcie główne
71

Koszykówka Podrażnione dwoma porażkami z rzędu koszykarki MUKS-u Poznań nie tylko przerwały tę serię, ale zrobiły to w prestiżowym, derbowym pojedynku z Eneą AZS-em II Poznań. Brawa należą się także przegranym, bo chociaż przegrywały już kilkunastoma punktami, to w ostatniej kwarcie były bliskie odrobienia strat.

O wygranej MUKS-u Poznań zdecydowały znakomite pierwsze dwie kwarty, po których podopieczne Macieja Brodzińskiego prowadziły różnicą 16 punktów. Skuteczne były Alicja Szloser i Aleksandra Burzyńska, dobrze grę prowadziła Marta Dymała, która w całym meczu miała aż 11 asyst. Szybka i zespołowa gra (podaniami), była znaczącym elementem w całym spotkaniu, MUKS miał 28 asyst, przy zaledwie 8 rywalek.

Koszykarki drugiej drużyny Enei AZS-u walczyły jednak bardzo ambitnie. W czwartej kwarcie Julia Rakowska i Julia Koryzna trafiły za trzy punkty, pod tablicami skuteczna była Wiktoria Haegenbarth, a w kluczowych momentach nie myliła się Lena Brzustowska. W efekcie na dwie minuty przed końcem spotkania AZS zmniejszył straty do zaledwie 5 punktów. Doświadczone zawodniczki MUKS-u nie pozwoliły sobie odebrać wygranej, zwyciężyły 83:75.

Dziewczyny AZS-u walczyły do samego końca, mimo, że miałyśmy przecież kilkanaście punktów przewagi. Gratuluję im takiej postawy, ale oczywiście bardzo cieszę się z wygranej naszego zespołu

- przyznała Alicja Szloser, która podobnie, jak Marta Dymała odnotowała double-double. Marta zdobyła 11 zbiórek i miała 11 asyst, a Alicja rzuciła 27 punktów i zebrała z tablic 13 piłek. Znakomite spotkanie rozegrała także Aleksandra Burzyńska. Nie dość, że rzuciła 23 punkty (4x3), to miała 7 asyst, 6 zbiórek i 2 przechwyty.

Jestem bardzo zadowolona z naszej drużyny, ponieważ w drugiej połowie pokazałyśmy charakter i na co nas stać. Wiedziałyśmy, że ten mecz będzie trudny, zwłaszcza, że zagrałyśmy dzisiaj bardzo młodym składem

- powiedziała Lena Brzustowska, kapitan Enei AZS-u II Poznań.

Było to piąte zwycięstwo w sezonie MUKS-u Poznań, który w tabeli grupy B pierwszej ligi zajmuje trzecie miejsce. Enea AZS II jest piąta. W 8. kolejce spotkań MUKS zagra w Gorzowie z rezerwami Enei AJP, a Akademiczki podejmą Widzewa Łódź.