Udany debiut w 2. lidze koszykarzy Enei Basketu. Dreszczowiec Pyry AZS

Autor: | Zdjęcie: sportowy-poznan.pl

Udany debiut w 2. lidze koszykarzy Enei Basketu. Dreszczowiec Pyry AZS - Zdjęcie główne

Enea Basket II Poznań z pierwszym zwycięstwem w 2. lidze | foto sportowy-poznan.pl

Koszykówka W środę, 25 września dokończono inauguracyjna kolejkę spotkań 2. ligi koszykarzy. Udanie sezon rozpoczęła Enea Basket II Poznań, porażki na wyjeździe, po niezwykle emocjonującym meczu doznali koszykarze Pyry AZS. Przegrali, chociaż odrobili 18-punktową stratę.

Koszykarze Enei Basket II Poznan to beniaminek 2. ligi. Drużyna stanowi bezpośrednie zaplecze zespołu pierwszoligowego i ma służyć młodszym koszykarzom, którzy albo w zespole Przemysława Szurka będa grali mniej, albo sa w gronie tych, którzy pretendują, by do pierwszego teamu się dostać.

Zespół Cezarego Kurzawskiego spotkanie z Treflem II Sopot rozpoczeli dobrze i po kilku akcjach wyszedł na prowadzenie. Dobrze dysponowany był pozyskany z Zastalu Zielona Góra, 18-letni Rafał Szpakowski, pod tablicami brylował Iwo Baganc. I chociaż poznaniacy pierwszą kwartę przegrali, to w dwóch kolejnych zbudowali, wydawało się, bezpieczną przewagę. Prowadzili juz różnicą 20 punktów. W czwartej kwarcie koszykarze Enei Basketu mieli mały kryzys. Przez ponad 4 minuty nie potrafili zdobyć punktów, robili to natomiast koszykarze z Sopotu. Wiatru w żagle nabrali Szymon Daszke i Olaf Rarowski-Geckler i po kolejnych ich punktach przewaga Enei Basketu stopniała do dwóch punktów. Do końca spotkania były cztery minuty. Na parkiet wrócił Rafał szpakowski i ... zdobył 10 punktów. Poznaniacy odzyskali przewagę także podtablicami i wygrali 86:74.

Punkty dla Enie Basketu II Poznań: Rafał Szpakowski 23, Iwo Baganc 17 (18 zbiórek), Jakub Kołodziński 15, Jonasz Kluj 10 (10 zbiórek), Kamil Długiewicz 9, Mete Ekici 7, Aleks Najder 5

Mniej szczęścia w końcowych minutach inauguracyjnego spotkania mieli koszykarze Pyry AZS-u Poznań. W wyjazdowym meczu z PKK 99 Pabianice kluczowe role odegrali dwaj najbardziej doświadczeni zawodnicy Marcin Flieger i Przemysław Szymański. Młodzież starała się pomagać i gdy udawało się grać zespołowo, to przynosiło to efekty. Po pierwszej kwarcie zespół Tomasza Semmlera przegrywał tylko czterema punktami, ale w drugiej kwarcie zagrał słabiej. I gdy wydawało się, że koszykarze z Pabianic mają mecz pod kontrolą, Pyra zaczęła odrabiać straty. Skuteczny w tej części gry był Szymon Wagner, punkty zdobywali także Oskar Szydlik i Paweł Wiśniewski i na dwie i półminuty przed końcem spotkania, na tablicy wyników widniał remis 77:77. W końcówce sporo było fauli i rzutów osobistych, które lepiej wykonywali gospodarze. Pyra uległa PKK 83:88.

W barwach Pyry, w meczu drugiej ligi zadebiutowali: Paweł Wiśniewski, Oskar Szydlik, Hubert Nowak i 15-letni Mikołaj Mataczyński.

Punkty dla Pyry AZS-u Poznań: Marcin Flieger 27, Przemysław Szymański 19 (15 zbiórek), Oskar Szydlik 12, Szymon Wagner 9, Paweł Wiśniewski 6, Maciej Włodarczyk 4, Stanisław Skowroński 4, Mateusz Kaczmarek 2