Walka MUKS-u do ostatniej minuty. Faworyt z triumfem WIDEO + GALERIA

Autor:

Walka MUKS-u do ostatniej minuty. Faworyt z triumfem WIDEO + GALERIA - Zdjęcie główne
Zobacz
36
zdjęć

Koszykówka To był mecz na wysokim, pierwszoligowym poziomie. Koszykarki MUKS-u Poznań postawiły się liderującemu AZS-owi Politechnice Koronie Kraków, grając z silnym rywalem jak równy z równym przez cały mecz. Ostatecznie przyjezdne z Małopolski wyszły z tego starcia zwycięsko i zabrały ze sobą cenne dwa punkty.

Sobotni pojedynek był niekwestionowanym hitem rozgrywek. Do stolicy Wielkopolski zawitał bowiem najlepszy zespół grupy B I ligi, AZS Politechnika Korona Kraków, mający w swoim składzie dwie dobrze znane w Poznaniu zawodniczki – Martę Wdowiuk oraz Weronikę Woźniak. Obie panie w przeszłości występowały z powodzeniem w MUKS-ie, lecz dziś zagrały przeciwko dawnym koleżankom z drużyny. Muksiary, chcąc umocnić się na trzecim miejscu przed startem play-offów, musiały powalczyć o pełną pulę.

W pierwszej połowie poznaniankom udało się zaskoczyć krakowski zespół. Co prawda AZS rozpoczął mecz od serii 7:2, ale później stan rywalizacji wyrównał się. Wszystko dzięki wyśmienitej skuteczności MUKS-u w rzutach za trzy punkty (50% do przerwy). Po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał wynik 40:39 dla gości, co zwiastowało niemałe emocje po zmianie stron.

Kibice nie mogli czuć się zawiedzeni. Oba zespoły grały nieźle w obronie, a dodatkowo potrafiły zaskakiwać nietuzinkowymi próbami rzutowymi. Politechnika zdołała odjechać podopiecznym Macieja Brodzińskiego dopiero na sześć i pół minuty przed końcową syreną. Wówczas po rzucie Kopiec zrobiło się 9 punktów przewagi krakowianek (56:65). MUKS nie chciał tanio sprzedać skóry i zdobył... dwanaście punktów z rzędu (68:65). Momentum było po stronie poznanianek, trybuny w Hali B POSiR również, ale Korona w porę się otrząsnęła. Goście nie pozwolili już gospodarzom zdobyć żadnego punktu, a sami kilkakrotnie znaleźli drogę do kosza, dzięki czemu triumfowali 76:68.

Aż cztery zawodniczki MUKS-u zapisały na swoim koncie przynajmniej 10 punktów, a najwięcej z nich zdobyła Alicja Szloser (18 pkt). Po drugiej stronie taki sam dorobek zgromadziła Weronika Woźniak.

MUKS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 68:76
(23:22, 16:18, 17:18, 12:18)

Punkty dla MUKS-u: Szloser 18, Dymała 14, Burzyńska 12, Piotrowska 11, Błaszczak 6, Łakoma 4, Szymańska 3

Posłuchajcie, co skrzydłowa AZS-u, Weronika Woźniak oraz trener MUKS-u, Maciej Brodziński powiedzieli przed naszą kamerą, a także obejrzyjcie wybrane kadry z meczu.