reklama

Bieg Krokodyla. Można pomóc SamoDzielnym i Zespołowi Szkół Specjalnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: grafika Stowarzyszenia SamoDzielni

Bieg Krokodyla. Można pomóc SamoDzielnym i Zespołowi Szkół Specjalnych - Zdjęcie główne

foto grafika Stowarzyszenia SamoDzielni

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lekka atletyka Biegi charytatywne to już codzienność, ale ten ma wyjątkowy wymiar, bo jest inicjatywą lokalną. Inicjatywą rodziców, którzy założyli Stowarzyszenie SamoDzielni. W ten sposób wspierają działalność Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu. Można im pomóc biorąc udział w Biegu Krokodyla. Biegać i maszerować z kijkami będą zarówno dzieci, jak i dorośli.
reklama

Stowarzyszenie SamoDzielni powstało w grudniu 2023 roku z inicjatywy rodziców dzieci, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu. Podstawową działalnością SamoDzielnych jest wspieranie osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin, w szczególności poprzez utworzenie i prowadzenie mieszkań wspomaganych, treningowych i wspieranych. Rodzice pomagają także w działaniach na rzecz usamodzielnienia, integracji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. 

Naszym priorytetem jest prowadzenie mieszkań wspomaganych. Bardzo chcielibyśmy takie mieszkania mieć i prowadzić, ale na to potrzeba czasu i spełnienia wielu warunków. No i oczywiście pieniędzy. Dlatego działamy też z innymi projektami. Takim projektem jest choćby "Food truck". To projekt, który ma nauczyć młodzież niepełnosprawną intelektualnie przygotowywanie posiłków, ich podawanie, a potem sprzedaż

- tłumaczy Łukasz Dolny, prezes Stowarzyszenia SamoDzielni. 

Innym pomysłem jest produkcja wielorazowych toreb ekologicznych, które młodzież jest w stanie choćby zaprojektować. Łukasz Dolny podkreśla, że potrzeby Stowarzyszenia są bardzo duże, a prawda jest taka, że jeśli rodzice nie nauczą dzieci samodzielności, to po śmierci rodziców sytuacja takich osób jest dramatyczna. 

Bieg Krokodyla - nad Rusałką lub wirtualnie

Kolejnym pomysłem na zebranie środków na realizację projektów Stowarzyszenia jest Bieg Krokodyla. Odbędzie się on w sobotę, 11 maja nad jeziorem Rusałka. Całkowity dochód z pakietów startowych jest przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia SamoDzielni.

Biegi rozpoczną się już o godzinie 9.30 i będą dedykowane dzieciom. Najmłodsi, w wieku od 3 do 5 lat przebiegną 100 metrów, starsi odpowiednio więcej. Bieg główny wystartuje o 11.30. Można wybrać dystans pięciu lub dziesięciu kilometrów. Ale nie trzeba biegać. Przygotowano także pakiety startowe dla maszerujących z kijkami, czyli nordic walking. Pewną pulę pakietów przeznaczono do sprzedaży na miejscu, w dniu biegu, w biurze zawodów. 

Kto nie może przyjechac do Poznania, a chciałby pomóc, też może to zrobić za sprawą biegu wirtualnego. Jedyny warunek - trzeba bieg  odbyć w dniach 10-12 maja.
 
Szczegóły dotyczące Biegu Krokodyla mozna znaleźć na stronie Stowarzyszenia SamoDzielni. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama