reklama

Było gruzowisko i szkolenie strażackich psów. Teraz będą tam korty KS Warta, umowa na boiska też podpisana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Było gruzowisko i szkolenie strażackich psów. Teraz będą tam korty KS Warta, umowa na boiska też podpisana - Zdjęcie główne

foto Poznańskie Inwestycje Miejskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna Po siedzibie Klubu Sportowego Warta Poznań przy Drodze Dębińskiej 12 pozostała już tylko sala sportowa. Jej konstrukcja zostanie wykorzystana do budowy nowej hali, a na oczyszczony już z gruzów teren zostaną przeniesione korty tenisowe. Podpisano już umowę na budowę dwóch piłkarskich boisk treningowych. Będą oświetlone, a jedno z podgrzewaną murawą.
reklama

Rozbiórka budynku Klubu Sportowego Warta Poznań była konieczna ze względu na jego stan techniczny, który nie pozwalał na normalne użytkowanie. Parterowy obiekt szermierzom, hokeistom na trawie i piłkarzom służył przez 50 lat. 

W grudniu prace koncentrowały się na niewidocznych z zewnątrz rozbiórkach wewnątrz budynku z dawnymi biurami i magazynami. W tym czasie wykonawca demontował m.in. elementy wyposażenia i segregował pozyskany materiał. Rozbiórka ścian i dachu rozpoczęła się w styczniu. Zadaniem wykonawcy będzie też bezpieczne odcięcie demontowanej konstrukcji od przylegającej hali sportowej, która w przyszłości przejdzie modernizację. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca odpowiada nie tylko za demontaż i utylizację materiałów

– mówił na początku stycznia Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Psy na gruzowisku

Widoczne na zdjęciu gruzowisko wykorzystano także do innych celów.  

Teren rozbiórki zostanie wykorzystany przez straż pożarną na szkolenie dla psów, które będą miały okazję sprawdzić się na gruzowisku

- zdradził Tomasz Płóciniczak w komunikacie na stronie PIM.

Przenosiny kortów i budowa hali szermierczej

Docelowo w miejscu wyburzonego budynku mają pojawić się korty tenisowe. Te, które teraz znajdują się na obszarze między Drogą Dębińską, a trybuną stadionu piłkarskiego. Zostaną one przeniesione w miejsce byłej siedziby, a na zwolnionej dzięki temu działce stanie trybuna nowego stadionu wraz z zapleczem i przestrzeniami biurowymi KS Warta Poznań oraz Warty Poznań S.A. To na razie dość odległe plany, bo najpierw trzeba wybudować salę szermierczą. Dopiero gdy ona powstanie będzie możliwa przeprowadzka sekcji szermierczej z hali namiotowej i "zwolnienie" miejsca pod planowane inwestycje piłkarskie. Władze sekcji szermierczej dostały zapewnienie, że do tego czasu nikt nie będzie kazał florecistom opuszczać zbudowanej przez nich (z własnych środków) sali. 

Jest umowa na dwa boiska z oświetleniem

Jak informuje wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie umowę z wykonawcą projektu i budowy dwóch piłkarskich boisk treningowych już podpisano.

Powstaną one w południowej części kompleksu sportowego przy Drodze Dębińskiej. Jednego o nawierzchni naturalnej, a drugiego – syntetycznej. Boisko z trawy naturalnej będzie ogrzewane, a także wyposażone w system nawadniania. Oba boiska będą oświetlone, a także odpowiednio odwodnione za sprawą instalacji odprowadzania wód opadowych. W ramach zadania wykonany zostanie także zbiornik retencyjny. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie musiał uwzględnić wytyczne z podręcznika licencyjnego dla klubów Ekstraklasy, by Warta Poznań mogła korzystać z boisk zgodnie z wymogami PZPN. Obecnie w południowej części terenu sportowego przy ul. Droga Dębińska są dwa boiska, ale nie spełniają one wymogów dla klubów Ekstraklasy

- tłumaczy Tomasz Płóciniczak.

Równolegle powstaje projekt architektoniczno-budowlany wraz z projektem wykonawczym dla całego terenu służącego zawodnikom Warty Poznań i KS Warta. Celem trwających prac nad koncepcją zagospodarowania kompleksu sportowego jest uporządkowanie przestrzeni i stworzenie nowego miejsca dla sekcji piłkarskiej oraz stowarzyszenia skupiającego sekcje szermiercze i tenisowe. Uwzględniane są rozwiązania proekologiczne, takie jak wykorzystanie energii słonecznej i zagospodarowanie deszczówki.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama