Czerwona kartka i wysoka porażka Warty w pierwszym sparingu

Autor: | Zdjęcie: Marcin Bryja/widzew.com

Czerwona kartka i wysoka porażka Warty w pierwszym sparingu - Zdjęcie główne

foto Marcin Bryja/widzew.com

Piłka nożna Piłkarze Warty Poznań mają nad czym pracować. W pierwszym meczu w trakcie przygotowań do drugiej części sezonu przegrali z Widzewem Łódź. Zmartwieniem dla sztabu Zielonych mogą być rozmiary porażki. Już do przerwy drużyna Dawida Szulczka przegrywała 0:4. W 73. minucie czerwoną kartką za brutalny faul został ukarany Dawid Szymonowicz.

Spotkanie rozegrano w Wiśniowej Górze na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. W obu zespołach nie było nowych twarzy, poza piłkarzami z drużyn młodzieżowych. Dla Warty był to pierwszy mecz kontrolny w tracie zimowej przerwy, Widzew wcześniej grał już z Radomiakiem Radom, remisując 2:2.

W pierwszej połowie Widzewiacy zdominowali piłkarzy Warty całkowicie. Już po 9 minutach łodzianie prowadzili 2:0, po golach Bartłomieja Pawłowskiego i Andrejsa Ciganiksa. Jeszcze przed przerwą Jędrzeja Grobelnego dwukrtonie pokonał Imad Rondić i do przerwy było 4:0.

Druga połowa, w której wyszła niemal zupełnie inna jedenastka Warty (w składzie pozostał tylko Jakub Bartkowski) rozpoczęła się od szybkiego gola Warty, celnie ładnym strzałem z prawej strony pola karnego strzelił Stefan Savić. Młodzi Widzewiacy, którzy pojawili się na boisku grali równie ambitnie, co ich starsi koledzy w pierwszych 45 minutach. W 73. minucie Dawid Szymonowicz za brutalny faul został ukarany czerwoną kartką, ale zgodnie z ustaleniami przedmeczowymi, Warta grała w osłabieniu tylko przez 5 minut. Po tym czasie na boisko wszedł Marcel Juszczak (Dawid Szymonowicz pozostał na ławce do końca meczu). Wynik długo nie ulegał zmianie, dopiero w 89. minucie spotkania ustalił go Ernest Terpiłowski.

Dla obu zespołów było to ostatnie spotkanie kontrolne przed wyjazdem na zgrupowania w Turcji. Warta będzie trenowała w Side, gdzie rozegra trzy mecze kontrolne.

Widzew Łódź – Warta Poznań 5:1 (4:0)
1:0 Bartłomiej Pawłowski (4), 2:0 Andrejs Ciganiks (9), 3:0 Imad Rondić (33), 4:0 Imad Rondić (45), 4:1 Stefan Savić (46), 5:1 Ernest Terpiłowski (89).

Warta Poznań w I połowie: Jędrzej Grobelny – Dimitris Stavropoulos, Patryk Rychlik, Jakub Bartkowski – Jakub Kiełb, Mateusz Kupczak, Niilo Maenpaa, Jakub Paszkowski, Tomas Prikryl – Marton Eppel, Filip Tonder.
Warta Poznań w II połowie: Adrian Lis – Bogdan Tiru, Dawid Szymonowicz Cz (78. Marcel Juszczak), Jakub Bartkowski – Konrad Matuszewski, Michał Kopczyński, Maciej Żurawski, Stefan Savić, Igor Stańczak – Dario Vizinger, Kajetan Szmyt..