Piłkarki Lecha UAM rozgromiły rywalki. Historyczny mecz GALERIA

Autor:

Piłkarki Lecha UAM rozgromiły rywalki. Historyczny mecz  GALERIA - Zdjęcie główne
44

Piłka nożna Niebiesko-biała maszyna nie zwalnia tempa. W sobotnie południe Lech Poznań UAM podejmował przy Zagajnikowej ostatnią w tabeli Ząbkovię Ząbki. Każdy inny wynik niż zwycięstwo lechitek byłby dużą niespodzianką. Mające szansę na awans do Ekstraligi poznanianki nie zostawiły złudzeń, odnosząc bardzo wysoką wygraną. Jest to ich dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Pierwszy raz w historii mecz na żywo można było zobaczyć w otwartym kanale TVP3 Poznań.

W ostatnich miesiącach forma Lecha UAM ciągle rośnie. Dzięki kolejnym wygranym meczom zespół Alicji Zając zdołał przesunąć się na 3. miejsce w I lidze, włączając się tym samym do walki o awans. Przed startem 20. kolejki lechitki traciły tylko punkt do drugiej Skry Częstochowa, a zatem kibice mogli być spokojni o motywacje zawodniczek.

Początkowe minuty starcia z pewną spadku Ząbkovią nie układały się po myśli Lecha. Piłkarkom ze stolicy Wielkopolski brakowało skuteczności pod bramką rywalek. Na pierwszego gola w sobotnim spotkaniu trzeba było poczekać do minuty 34. Wówczas Klaudia Wojtkowiak wykorzystała dogranie ze skrzydła, wyprowadzając UAM na prowadzenie. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższyła Małgorzata Jurek i oba zespoły udały się na kilkunastominutowy odpoczynek.

Worek z bramkami rozwiązał się na dobre w drugiej części meczu. W 49. minucie swoje pierwsze trafienie w sezonie zaliczyła Aleksandra Betka. Później do siatki trafiały kolejno Matylda Kościelak (dwukrotnie), Sara Jóźwiak, Julia Przybył (dwukrotnie) i raz jeszcze Klaudia Wojtkowiak. Jak na dłoni widać było, że przyjezdne opadają z siły, mając na ławce rezerwowych zaledwie jedną zawodniczkę. Koniec końców lechitki wygrały aż 9:0, dopisując do swojego ligowego dorobku pewne trzy punkty.

Lech Poznań UAM – Ząbkovia Ząbki 9:0 (2:0)

Bramki: Wojtkowiak (34', 90'), Jurek (45'), Betka (49'), Kościelak (61', 86'), Jóźwiak (67'), Przybył (81', 85')

Tabela pokazuje, w którym miejscu jesteśmy, ale my musimy zwyciężać i liczyć na potknięcia rywali. Cieszymy się, że wygrywamy kolejny mecz, że mamy transmisję na kilka kamer. Było to duże wydarzenie dla zespołu. Notujemy dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Podobno lechici mieli kiedyś taką serię – my ją wyrównałyśmy i wierzę, że ją pobijemy w kolejnym spotkaniu z Resovią

– powiedziała z uśmiechem na twarzy trenerka Lecha UAM Poznań, Alicja Zając.

Bardzo mi zależało na tym, by dziewczyny, które grały dotąd mniej, dostały szansę w tym meczu. Zasłużyły na to swoją determinacją na treningach. Piękny mecz i duża radość dla dziewczyn, czyste konto bramkarki – nic tylko się cieszyć

– dodała.

Czy Lech UAM zdoła awansować do Orlen Ekstraligi? (źródło: 90minut.pl)

Do końca sezonu pozostały tylko dwie kolejki. W następnej z nich poznanianki udadzą się do Rzeszowa na mecz z liderującą Resovią. Piłkarki z Podkarpacia pokonały dziś na wyjeździe TKKF Checz Gdynia 1:0.