Przełamanie i pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie piłkarek Lecha UAM

Autor: | Zdjęcie: UKS Ząbkovia Ząbki/Maciek Gronau Fotografia

Przełamanie i pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie piłkarek Lecha UAM - Zdjęcie główne

foto UKS Ząbkovia Ząbki/Maciek Gronau Fotografia

Piłka nożna Piłkarki Lecha Poznań UAM doczekały się przełamania. Po trzech porażkach z rzędu, wygrały z Ząbkovią Ząbki. Dla Niebiesko-Białych było to dopiero pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

wyczekiwano przełamania, bo w ostatnich trzech spotkaniach poznanianki nie tylko nie zdobyły punktu, ale nie strzeliły gola, tracąc ich aż dziewięć. Trenerka Alicja Zając zdecydowała się na zmiany w wyjściowej jedenastce. Zabrakło w niej m.in. : Pauli Fronczak, Anny Laskowskiej i Julii Przybył.

Dziewczyny, które weszły w tym meczu do podstawowego składu dobrze prezentowały się w przerwie reprezentacyjnej i sparingu z Tczewem, dlatego otrzymały swoją szansę

- wyjaśnia Alicja Zając.

Dotyczy to m.in. Zuzanny Zajączkowskiej, Małgorzaty Jurek i Zofii Wojciechowskiej. Pierwsza połowa meczu w Ząbkach zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem lechitek, które przewagę w posiadaniu piłki udokumentowały celnym strzałem Dominiki Kubki. Po zmianie stron poznanianki kontrolowały grę, chociaż rywalki też pojawiały się pod ich bramką i próbowały odrobić straty. W 73. minucie było już 2:0, kiedy to Martyna Nowaczyk wykorzystała dokładne podanie od Zofii Porady. Piłkarki Ząbkovii, siedem minut później strzeliły gola honorowego, mecz zakończył się triumfem Kolejorza 2:1.

Mecz był pod naszą kontrolą, z dużą liczbą strzałów na bramkę przeciwniczek. Tworzyłyśmy sobie bardzo dużo sytuacji i patrząc na minione mecze, gdzie tego było mniej, to bardzo się z tego cieszymy

- podsumowała trenerka Lecha UAM, Alicja Zając.

Poznanianki awansowały w tabeli na Do rozegrania w rundzie jesiennej pozostał już tylko jeden mecz. W niedzielę, 12 listopada o godz. 12:00 Lech UAM zagra na boisku przy ulicy Zagajnikowej z liderem tabeli, Resovią Rzeszów.

Ząbkovia Ząbki - Lech Poznań UAM 1:2 (0:1)

Bramki dla Lecha: Dominika Kubka (38'), Martyna Nowaczyk (73')

Lech Poznań UAM: Zuzanna Zajączkowska - Martyna Łuczak, Zuzanna Sawicka, Monika Poniedziałek - Zofia Wojciechowska (60. Julia Przybył), Zofia Porada, Alicja Piechocka, Małgorzata Jurek (60. Paula Fronczak) - Dominika Kubka, Martyna Lechna (60. Martyna Nowaczyk), Klaudia Wojtkowiak