Rezerwy Lecha nadal niepokonane. Drugie zwycięstwo z rzędu

Autor: | Zdjęcie: lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Rezerwy Lecha nadal niepokonane. Drugie zwycięstwo z rzędu - Zdjęcie główne

foto lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Piłka nożnaW niedzielę drugi zespół Lecha Poznań pokonał Wybrzeże Rewalskie po golu w doliczonym czasie gry. Po trzech ligowych remisach Kolejorz odniósł dwa zwycięstwa i zajmuje 5. miejsce w tabeli grupy 2. Betclic 3. Ligi. Do liderującej Floty Świnoujście podopieczni Grzegorza Wojtkowiaka tracą cztery punkty.

Miniony tydzień był bardzo udany dla drugiej drużyny Lecha Poznań. W środę, 21 sierpnia, na własnym stadionie we Wronkach Kolejorz pokonał zespół Wda Świecie 1:0. Jedyną bramkę zdobył w piątej minucie doliczonego czasu gry Maksym Czekała.

Od początku pracy tutaj wiedzieliśmy, że będziemy potrzebować każdego z zawodników. Nasza praca jest zawsze szczera i w tym kierunku rozmawiamy z piłkarzami. Każdy jest ważną postacią, każdy jest ważnym ogniwem tego zespołu i każdy trybik musi dobrze pracować, żeby maszyna ruszyła. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy zawodnicy mogą być zawiedzeni tym, że mają teraz taką liczbę minut. Te wejścia z ławki mają jednak sprawić, że podtrzymamy, jak nie podniesiemy intensywność działania. Każdy ma wnieść na tej świeżości jeszcze więcej jakości dla tej drużyny

- mówił po pierwszej ligowej wygranej trener Grzegorz Wojtkowiak w rozmowie z mediami klubowymi.

Z kolei w niedzielę, 25 sierpnia, lechici pojechali do Niechorza na spotkanie z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Pierwsza połowa była bezbramkowa. W 47 minucie Filip Wilak podał do Igora Stankiewicza, który otworzył wynik spotkania. W 66 minucie gospodarze wyrównali. Zwycięskiego gola ponownie w samej końcówce strzelił Maksym Czekała. Co ciekawe, 20-latek w tym meczu wszedł z ławki w 75 minucie.

Niepokonani po sześciu meczach

Jeżeli chodzi o rozgrywki Fortuna Pucharu Polski, to rezerwy Kolejorza bardzo niespodziewanie wygrały z beniaminkiem 1. Ligi Pogonią Siedlce. Podopieczni trenera Grzegorza Wojtkowiaka już do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Filipa Wilaka oraz Macieja Wichtowskiego. W drugiej części wynik się nie zmienił i lechici cieszyli się z awansu do 1/32 finału, gdzie zagrają z czwartoligowym LKS-em Barycz Sułów.

Natomiast w Betclic 3. Lidze drugi zespół Lecha zremisował pierwsze trzy spotkania ligowe. Najpierw podzielił się punktami z Pogonią Nowe Skalmierzyce (2:2), następnie z Kotwicą Kórnik (1:1), a potem z Elaną Toruń (0:0), mimo że rywale grali w 10. od 54 minuty. Po ubiegłym tygodniu niebiesko-biali dopisali jednak 6 punktów.

Po 5. kolejkach druga drużyna Kolejorza zajmuje 5. lokatę w 2. grupie 3. Ligi. Pierwsza jest Flota Świnoujście, która do tej pory zanotowała cztery zwycięstwa i jeden remis. Zespół z Pomorza ma więc 4 punkty przewagi. Warto przypomnieć, że do 2. ligi awans wywalczy tylko jedna drużyna z każdej grupy.

1 września rezerwy Kolejorza zagrają we Wronkach z Vinetą Wolin.