reklama

To nie żart. Warta Poznań chce się przenieść do Grodziska

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: wartapoznan.pl/archiwum

To nie żart. Warta Poznań chce się przenieść do Grodziska - Zdjęcie główne

foto wartapoznan.pl/archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna Kibicom pewnie trudno w to uwierzyć, jeszcze trudniej zaakceptować. Fakty są jednak takie, że władze Warty Poznań S.A. zwołały na 30 kwietnia Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki, a jednym z punktów w porządku obrad jest zmiana siedziby spółki.
reklama

Dokumenty potwierdzające te działania obiegły już social media. To dane z 68. numeru MSiG, czyli Monitora Sądowego i Gospodarczego. Widnieje w nim informacja:

Zarząd spółki Warta Poznań S.A. zwołuje Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki na dzień 30 kwietnia 2024 roku na godz. 10.00

W podanym porządku obrad w punkcie piątym czytamy:

Podjęcie uchwały w sprawie zmiany punktu 2 statutu Spółki poprzez zmianę siedziby Spółki z miasta Poznań na miasto Grodzisk Wielkopolski.

Ruszyła lawina komentarzy, dlatego do sprawy odniósł się już prezes Warty Poznań S.A. Artur Meissner. Wyjaśnił, że takie działanie związane jest z uzyskaniem licencji na grę w PKO BP Ekstraklasie. Potwierdził jednak, że klub planuje formalną zmianę adresu spółki, ale nie wyklucza też przenosin klubu do Grodziska.  

Zwołanie na 30 kwietnia walnego zgromwadzenia akcjonariuszym na którym może dojść do zmiany siedziby spółki, ma związek z procesem licencyjnym PZPN. Decyzja o przeniesieniu siedziby do Grodziska Wlkp.nie jest przesądzona. Nie ma planów zmiany nazwy spółki Warta Poznań.

 

Jeśli piłkarze Warty Poznań utrzymają się w Ekstraklasie, to kolejnej, warunkowej licencji na grę poza Poznaniem już raczej nie otrzymają. W tzw. podręczniku licencyjnym są limity czasowe dotyczące czasu gry w mieście innym, niż znajduje się siedziba klubu. A Warta gra w Grodzisku już od sezonu 2019/2020.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama