Zagajnikowa zdobyta. Pierwsza domowa porażka Lechitek

Autor: | Zdjęcie: Lech Poznań UAM/Wiktoria Łabędzka

Zagajnikowa zdobyta. Pierwsza domowa porażka Lechitek - Zdjęcie główne

Piłkarki Lecha Poznań UAM pierwszy raz w ligowych spotkaniach przegrały na własnym boisku | foto Lech Poznań UAM/Wiktoria Łabędzka

Piłka nożna Po raz pierwszy w tym sezonie Lech Poznań UAM odniósł porażkę na własnym terenie. Zwycięsko ze starcia beniaminków Orlen 1. Ligi wyszła Ślęza Wrocław.

W spotkaniu na boisku przy Zagajnikowej brały udział dwie drużyny, które w ostatnich latach odnosiły te same sukcesy. Zwycięstwa w grupie najpierw III, a potem II ligi oznaczające awanse po kolejnych szczeblach ligowej drabiny. Dopiero na poziomie pierwszoligowym doszło do oficjalnego starcia najlepszej drużyny ze stolicy Wielkopolski i drugiej (po ekstraligowym Śląsku, następcy legendarnego AZS-u) drużyny ze stolicy Dolnego Śląska, chociaż obaj beniaminkowie Orlen 1. Ligi mierzyli się często w potyczkach towarzyskich, nierzadko wyrównanych.

Po pierwszej połowie spotkania sędzia Kinga Damps miała tylko jeden wpis w protokole, żółtą kartkę, którą w 29. minucie ukarała Matyldę Kościelniak. W 55. minucie na boisku w drużynie przyjezdnej zameldowały się Małgorzata Rogus i Karolina Larska, a już w kolejnej minucie to ich akcja po błędzie obrony Lecha zakończyła się golem dla Ślęzy. Debiutująca w barwach wicelidera ligowej tabeli Rogus, zanotowała asystę przy pierwszym w tym sezonie golu Larskiej. Trenerka Alicja Zając starała się na bramkę zareagować zmianami, wpuszczając na boisko Martynę Nowaczyk, Małgorzatę Jurek, Patrycję Małyszkę oraz Zofię Wojciechowską, jednak roszady personalne w składzie nie przyniosły oczekiwanego efektu.  Pierwsza domowa porażka Lechitek w sezonie stała się faktem.

Szczególnie niepocieszona takim wynikiem może być Monika Poniedziałek, która w dniu meczowym obchodziła 17. urodziny. Porażka na tym etapie sezonu jednak jeszcze o niczym nie przesądza. Przed szóstką kolejką zmagań na zapleczu Ekstraligi Lech UAM tracił do rywala tylko punkt. Na korzyść poznanianek ułożył się też drugi z sobotnich meczów 1. Ligi,  HydroTruck Radom zremisował ze znajdującą się bezpośrednio za Lechem w tabeli UKS-em 3 Weronica Staszkówka Jelna 3:3. Pogromczynie Lecha po wygranej w Poznaniu awansowały na pozycję lidera, jednak w niedzielę mogą ją stracić, bo mająca przed tym weekendem punkt przewagi nad Ślęzą Resovia gościć będzie na terenie najsłabszej, nękanej na początku sezonu problemami natury organizacyjnej ekipą SWD Wodzisław Śląski.

Lech Poznań UAM - Ślęza Wrocław 0:1 (0:0)

Bramka: Karolina Larska (56.)