Enea Piłka Ręczna Poznań słabsza od lidera. „Mamy trochę problemów zdrowotnych"

Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Enea Piłka Ręczna Poznań słabsza od lidera. „Mamy trochę problemów zdrowotnych" - Zdjęcie główne

Agata Wasiak (zdjęcie archiwalne) | foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Piłka ręczna Poznańskie piłkarki ręczne nie będą miło wspominać sobotniego meczu z KPR-em Ruchem Chorzów. Niepokonany dotąd zespół z Górnego Śląska wygrał na własnym parkiecie z Eneą Piłką Ręczną Poznań 36:26 (20:11) w spotkaniu 12. kolejki Ligi Centralnej Kobiet.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej podopiecznym Amelii Chmielewskiej przyszło powalczyć o punkty z liderującym KPR-em Ruchem Chorzów. Jesienią Enea przegrała z tym rywalem 27:35 i w sobotę chciała sprawić niespodziankę, jadąc do „jaskini lwa".

Po dobrym początku spotkania Ruch zdołał szybko zbudować zaliczkę pięciu goli (7:2). Do końca pierwszej połowy przewaga wzrosła już do 9 trafień (20:11), a po przerwie nawet do 13 (25:12). Finalnie zespół z Wielkopolski, grający m.in. bez Olii Szliuktiny, uległ chorzowiankom 26:36.

Przyjechałyśmy do lidera rozgrywek, który jeszcze nie stracił punktów. Mamy trochę problemów zdrowotnych i myślę, że to było dzisiaj widać. Ciężko się gra z tak doświadczonym zespołem, nie mając za dużej możliwości rotowania składem. Starałyśmy się nawiązać wyrównaną walkę z Ruchem, ale niestety musimy na ten moment uznać ich wyższość

– zaznaczyła zawodniczka Enei Piłki Ręcznej Poznań, Agata Wasiak.

Wspomniana rozgrywająca zdobyła w sobotę 8 bramek, będąc najskutecniejszą piłkarką swojego zespołu. W ekipie zwycięzców najjaśniej świeciła gwiazda Aleksandry Salisz, która zapisała na swoim koncie aż 10 goli.

Na pewno jest kilka pozytywów, na których chcemy oprzeć naszą dalszą pracę. Przed nami krótka przerwa w graniu, część dziewczyn powinna być już gotowa do treningu i na pewno będzie nam łatwiej grać na takim tempie, jakie zaproponował Ruch dzisiaj

– dodała Wasiak.

KPR Ruch Chorzów – Enea Piłka Ręczna Poznań 36:26 (20:11)

Bramki dla Enei: Wasiak 8, Boryń 6, Kasprowiak 5, Wosińska L. 4, Grzona 2, Lipiec 1

Wygrana PreZero APR-u Radom z SPR-em Samborem Tczew pozwoliła temu pierwszemu zespołowi wyprzedzić poznanianki w lidze (źródło: zprp.pl)

Na kolejne ligowe emocje z udziałem Enei Piłki Ręcznej Poznań trzeba będzie poczekać dwa tygodnie. 17 lub 18 lutego poznanianki zagrają na wyjeździe z MKS-em Vitamineo Jelenia Góra.