Autor: | Zdjęcie: Radosław Jurga/RaJu Photography

Enea Piłka Ręczna Poznań słabsza od SPR-u Gdynia. „Wiemy, nad czym musimy popracować" GALERIA - Zdjęcie główne
13

foto Radosław Jurga/RaJu Photography

Piłka ręczna Sobotni mecz nie przyniósł poznańskim szczypiornistkom upragnionych trzech punktów. Podopieczne Amelii Chmielewskiej przegrały w hali przy Newtona 2 w Poznaniu z SPR-em Gdynia 24:33 (12:15) w starciu 10. kolejki Ligi Centralnej Kobiet.

Przed meczem trudno było wskazać wyraźnego faworyta zawodów. Oba zespoły znają się „jak łyse konie", bo w ubiegłym sezonie grały w tej samej grupie I ligi. W dodatku Enea i SPR mogły pochwalić się identycznym bilansem w lidze, który wynosił sześć wygranych i trzy przegrane.

Zgodnie z oczekiwaniami przez pierwszy kwadrans spotkanie było wyrównane. W 14. minucie, po udanej akcji na kole, piłkarki ręczne z Poznania przegrywały 4:5. Wówczas przyjezdne wskoczyły na wysokie obroty, zdobywając trzy kolejne bramki. Grające w czerwonych trykotach poznanianki nie złożyły broni i w 23. minucie złapały kontakt za sprawą celnego rzutu Pauliny Sowy. Na przerwę SPR schodził z prowadzeniem 15:12.

Po kilkunastu minutach odpoczynku gra toczyła się „bramka za bramkę". Sytuacja zmieniła się po upływie ośmiu minut, kiedy to gdynianki znów były w stanie narzucić swoje warunki gry. Ze stanu 18:16 szybko zrobiło się 24:16 i była to przewaga, której Enea nie była w stanie zniwelować. Ostatecznie goście wygrali w Poznaniu 33:24 i umocnili się na 3. pozycji w Lidze Centralnej.

Robiłyśmy analizę drużyny z Gdyni i wiedziałyśmy, że będzie to ciężki mecz. Moim zdaniem najbardziej dzisiaj zawiodła nasza skuteczność w ataku oraz duża liczba popełnionych błędów, najczęściej przy podaniach.

– powiedziała dla nas zawodniczka Enei Piłki Ręcznej Poznań, Anna Grzona.

Na naszą niekorzyść była dobra skuteczność rzutowa naszych rywalek, które popisały się naprawdę ładnymi bramkami. Po takich meczach zawsze wiemy, nad czym musimy popracować i miejmy nadzieję, że w drugiej rundzie uda nam się zwyciężyć zawodniczki z Gdyni

– zakończyła zdobywczyni pięciu bramek.

Za tydzień zespół ze stolicy Wielkopolski powalczy o ligowe punkty na wyjeździe z SPR-em Samborem Tczew. Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 17:00.