Autor: | Zdjęcie: Piotr Rychter / Lepszy Poznań

Przełamanie poznańskich szczypiornistek. Enea Piłka Ręczna z efektownym powrotem i premierową wygraną - Zdjęcie główne

Enea Piłka Ręczna Poznań mogła celebrować zdobycie trzech punktów przed własnymi kibicami | foto Piotr Rychter / Lepszy Poznań

Piłka ręczna 7 października przejdzie do historii jako dzień, w którym Enea Piłka Ręczna Poznań odniosła swoje pierwsze zwycięstwo na poziomie Ligi Centralnej Kobiet. W meczu 3. kolejki zawodniczki Amelii Chmielewskiej okazały się lepsze od Vitamineo MKS-u Jelenia Góra, triumfując przy Newtona 37:27 (12:14).

Sobotnie spotkanie nie było dla poznanianek spacerkiem. Po dwunastu minutach gospodynie przegrywały 4:10 i wszystko wskazywało na to, że o odwrócenie losów spotkania będzie piekielnie trudno. Na przerwę Enea schodziła jednak z wynikiem 12:14, który wlał nieco nadziei w serca lokalnych sympatyków szczypiorniaka.

To był trudny początek meczu. Myślę, że kluczowy był czas wzięty ok. 10 minuty gry. Wybiłyśmy w ten sposób przeciwniczki z rytmu, a same uspokoiłyśmy grę i weszłyśmy na właściwe tory. Później ważne było też wejście w drugą połowę - aby od początku narzucić swoje warunki i zyskać przewagę bramkową - tak też się stało

– powiedziała specjalnie dla Sportowego Poznania bramkarka Enei Piłki Ręcznej Poznań, Aleksandra Przebierała.

Faktycznie, po zmianie stron zespół Amelii Chmielewskiej grał jak z nut. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części spotkania Enea zanotowała niewiarygodną serię 14:2, która pozwoliła jej objąć prowadzenie 27:17. Po tym ciosie drużyna z Jeleniej Góry nie była w stanie odrobić strat. Mecz zakończył się wygraną ekipy ze stolicy Wielkopolski 37:27.

Dla nas to bardzo ważne zwycięstwo. Liga jest mocna, wyrównana i wiemy, że nic nam tutaj nie przyjdzie łatwo. Dziś wywalczyłyśmy pełną pulę, co bardzo nas cieszy. Chcemy wygrywać i mam nadzieję, że rozpędziła się ta nasza maszyna już na dobre

– dodała Przebierała.

Najwięcej bramek dla zwycięskiego zespołu zdobyła Agata Wasiak (10). Sporą pomoc dla byłej rozgrywającej MKS-u Zagłębia Lubin stanowiły wracająca do pełni dyspozycji po kontuzji Olesiia Parandii (6 goli) oraz świeżo pozyskana z MKS-u Urbis Gniezno Karolina Kasprowiak (6 trafień).

Ciężar zdobywania bramek wzięło na siebie kilka zawodniczek z Poznania (źródło: zprp.pl)

W następnej kolejce Ligi Centralnej Kobiet Enea Piłka Ręczna Poznań zmierzy się we własnej hali z PreZero APR-em Radom.