reklama

Honorowy medal i owacja na stojąco dla Ewy Bąk. Pełniła tę funkcję przez 20 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: sportowy-poznan.pl

Honorowy medal i owacja na stojąco dla Ewy Bąk. Pełniła tę funkcję przez 20 lat - Zdjęcie główne

foto sportowy-poznan.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polityka i finanse Nie brakowało wzruszeń podczas Posiedzenia Komisji Sportu Związku Miast Polskich, które odbyło się w Poznaniu. Komisji, której od 20 lat przewodniczyła dr Ewa Bąk. Na kolejną kadencję, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania postanowiła nie kandydować. Wybrano nowego przewodniczącego i prezydium, a Ewie Bąk podziękowano kwiatami, owacją na stojąco i specjalnym wyróżnieniem.
reklama

W Komisji Sportu Związku Miast Polskich zasiadają dyrektorzy i przedstawiciele wydziałów sportu (czy też innych jednostek  odpowiedzialnych za kulturę fizyczną i sport) z samorządów z całej Polski. Wymieniają się doświadczeniami, wspierają w rozwoju sportu w swoich miastach, odwiedzają i "podglądają" organizowane w swoich gminach wydarzenia sportowe. Od 20 lat przewodniczącą Komisji była Ewa Bąk. Na kolejną kadencję (2023-2028) postanowiła nie kandydować.

Uznałam, że po 20 latach czas na zmianę. Akurat tak fajnie się złożyło, że posiedzenie, na którym zaplanowano wybory na nową kadencję odbywa się w Poznaniu. Mam więc okazję, by podziękować wszystkim zaangażowanym w prace Komisji u siebie, na swoim terenie. Zrobiliśmy przez te lata wiele dobrego, uważam, że to była dobra platforma do wymiany doświadczeń, kierunków, planów zarządzania sportem, czy znajdywanie rozwiązań problemów związanych ze sportem w naszych miastach. To jest bezcenne, mam więc nadzieję, że będzie to kontynuowane

- przynała Ewa Bąk, która za pracę i wkład w rozwój Związku Miast Polskich otrzymała "Honorowy Medal Związku Miast Polskich". 

Chętnych do pracy w Komisji jest sporo, nie inaczej było z chętnym do zasiadania w jej Prezydium. Dlatego też rozszerzono skład do dziewięciu osób. Nowym przewodniczącym wybrano dr Jakuba Kosowskiego, dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublina.

Nie ukrywam dużego zaskoczenia jeżeli chodzi o wybór. Wiele pacy przed nami, bo sport bardzo dynamicznie się zmienia, także w kontekście finansowania sportu przez miasta i gminy, w tym sportu wyczynowego. Dlatego na pewno jest sporo pola żeby wymieniać doświadczenia i tak, jak działo się do tej pory, chcielibyśmy wprowadzić kilka nowych formuł, które mają na celu szybszą wymianę informacji między samorządami  

- powiedział Jakub Kosowski.

W Prezydium Komisji Sportu Związku Miast Polskich na kadencję 2023-2028 znaleźli się: Joanna Winiarska (Kielce), Dorota Ognicha (Warszawa), Zbigniew Rutka (Legnica), Arkadiusz Hrabia (Sosnowiec), Marta Przywara (Łódź), Marcin Zmitrowicz (Kozienice) Krzysztof Pieczyński (Katowice) oraz Maciej Piekarczyk z Poznania, na co dzień zastępca dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Zanim odbyły się wybory, przedstawiono sprawozdanie z działań Komisji Sportu w kadencji 2019-2023, z kolei przed południem debatowano, m.in. nad zagadnieniem "Sport w przestrzeni publicznej miast". Zaprezentowano wyniki badań dotyczących sportu w przestrzeni publicznej Poznania. Z ramienia miasta w spotkaniu wzięli udział: Jędrzej Solarski - zastępca prezydenta Miasta Poznania, Grzegorz Ganowicz - przewodniczący Rady Miasta Poznania oraz Lidia Dudziak - przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. Wieczorem członkowie udali się na tereny Międzynardowych Targów Poznańskich, by zobaczyć jeździecką Cavaliadę.

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama