reklama

Prezydent podał nazwiska swoich zastępców. Kto od sportu? Kto dyrektorem Wydziału?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.poznan.pl

Prezydent podał nazwiska swoich zastępców. Kto od sportu? Kto dyrektorem Wydziału? - Zdjęcie główne

foto www.poznan.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polityka i finanse W poznańskim Ratuszu odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Poznania. Ślubowanie złożył prezydent Jacek Jaśkowiak oraz radni nowej kadencji. Wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miasta, ogłoszono także nazwiska zastępców. W czwartek poznamy skład Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki, w najbliższych dniach nazwisko nowego dyrektora Wydziału Sportu.
reklama

Pierwszym zastępcą prezydenta Poznania został Jędrzej Solarski, drugim Mariusz Wiśniewski. Panowie "zamienili się miejscami", co wytłumaczono postawieniem w tej kadencji na kulturę, a ta będzie podlegała Solarskiemu. Nową zastępczynią jest Natalia Weremczuk, dotychczasowa dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Na przewodniczącego Rady Miasta kolejny raz wybrano Grzegorza Ganowicza. 

Kto odpowiedzialny za sport?

Wydział Sportu w minionej kadencji podlegał Jędrzejowi Solarskiemu, ale już przed wyborami mówiono w kuluarach, że może to się zmienić, bo inne obszary działania pochłaniają tego zastępcę tak bardzo, że chętnie sport oddałby komuś innemu. Jedrzej Solarski nigdy tego jednak nie potwierdził. Dzisiaj ogłoszono które Wydziały będą podlegały poszczególnym zastępcom prezydenta Miasta Poznania. Zmiany w nadzorowaniu Wydziału Sportu nie będzie.

Potwierdzam. Zastępcą prezydenta odpowiedzialnym za sport nadal będzie Jędrzej Solarski

- słyszymy od Joanny Żabierek, rzeczniczki prasowej Prezydenta Jacka Jaśkowiaka.   

Jędrzej Solarski oprócz Wydziału Sportu będzie nadzorował także: Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, Wydział Kultury, Wydział Organizacyjny z zastrzeżeniem, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

Prezydent zapowiedział, że być może w najbliższym czasie pojawi się jeszcze jeden zastępca. Będzie to prawdopodbnie kobieta. 

Wydział Sportu - kto dyrektorem?

Zdecydowanie większą niewiadomą jest obecnie nazwisko osoby, która zostanie nowym dyrektorem Wydziału Sportu. Pod koniec lutego na emeryturę odeszła Ewa Bąk, która pełniła tę funkcję przez 24 lata. Pełniącym obowiązki został jej dotychczasowy zastępca Maciej Piekarczyk. Czy to on będzie teraz kierował Wydziałem?

Jestem do dyspozycji prezydenta Jędrzeja Solarskiego, którego o tym poinfomowałem. Nie chcę spekulować, decyzja należy do prezydenta 

- mówi Maciej Piekarczyk.

Mocnym kandydatem jest podobno także Dariusz Łapawa, wieloletni pracownik Wydziału Sportu i kierownik ds. organizacji imprez sportowych, jeden z najbliższych współpracowników Ewy Bąk. 

Nie chcę komentować tych medialnych doniesień. W ostatnim czasie nie prowadziłem rozmów na ten temat

- ucina spekulacje Dariusz Łapawa. 

Wcześniej na liście potencjalnych kandydatów pojawiali się: Patrycja Wyciszkiewicz, Piotr Barłóg, czy Tomasz Kaczor, ale było to w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi. Pojawiły się wówczas informacje, że jednym z zastępców prezydenta może zostać Bartłomiej Ignaszewski, a wspomniane osoby wspierały go w kampanii. Ten scenariusz się jednak nie spełnił. 

Na razie nie wiadomo kto będzie kierował Wydziałem Sportu. Prezydent Solarski przedstawi prezydentowi Jaśkowiakowi w późniejszym terminie

- poinformowała nas Joanna Żabierek.

Zainteresowanie wzbudził wpis w mediach społecznościowych Bartosza Gussa, który w nowej kadencji nie będzie już zastęcpą prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Napisał: 

Po 24 latach kończę pracę w Urzędzie Miasta Poznania. Zaczynając od szeregowego pracownika, przeszedłem przez wszystkie szczeble administracji samorządowej. (...) Do zobaczenia wkrótce przy nowych wyzwaniach zawodowych, ale także sportowych … cdn.

Skoro to koniec pracy Bartosza Gussa w Urzędzie Miasta, to oznacza, że nie obejmie sterów w Wydziale Sportu. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama