Mistrzostwa Polski w Bilard. Nasi z sześcioma medalami WIDEO

Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe Polski Związek Bilardowy

Mistrzostwa Polski w Bilard. Nasi z sześcioma medalami WIDEO - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe Polski Związek Bilardowy

Bilard Przez niemal tydzień w Kielcach trwały mistrzostwa Polski w Bilard. Bardzo dobrze przy stołach spisali się reprezentanci klubów z powiatu poznańskiego, którzy wywalczyli aż sześć medali. Mistrzami kraju zostali Oliwia Zalewska z Akademii Bilardowej Rokietnica oraz Wiktor Zieliński z inmarketing Hades Poznań.

Wiktor Zieliński z klubu inmarketing Hades Poznań jechał do Kielc w roli faworyta. To przecież wicelider światowego rankingu, który regularnie osiąga wybitne wyniki na arenie międzynarodowej. W odmianie 8-bil zagrał niemal perfekcyjnie. W decydującym pojedynku pokonał Sebastiana Bratkowskiego i wywalczył kolejny w swojej karierze tytuł mistrza Polski.

To nie jedyny sukces Zielińskiego. W odmianie 10-bil wywalczył brązowy medal. Chociaż gdyby i w tej odmianie wygrał, to jemu przypadłoby miano MVP Mistrzostw Polski w Bilard. A tak, ten tytuł, sfinansowane starty w międzynarodowych zawodach w przyszłym sezonie oraz roczne użytkowanie samochodu trafiły do Sebastiana Batkowskiego. Bilardzista Nosanu Kilece sięgnął po złoty medal odmiany 10-bil, a także srebro w 8-bil.

W rywalizacji pań w 10-bil, na podium mistrzostw Polski stanęły dwie zawodniczki Akademii Bilardowej Rokietnica. Brązowy medal wywalczyła Kinga Pietrzyk, a najlepsza okazała się Oliwa Zalewska pokonując w decydującym pojedynku Monikę Ząbek.

Oliwia Zalewska z Kielc wróciła łącznie z trzema medalami. W odmianie 8 bil zdobyła wicemistrzostwo Polski, a w 9 bilach – brązowy medal.