reklama

Kolarze znów na Torze Poznań. Jest decyzja w sprawie Kolarskich Czwartków GALERIA

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Szwajkowski

Kolarze znów na Torze Poznań. Jest decyzja w sprawie Kolarskich Czwartków GALERIA - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
11
zdjęć

foto Tomasz Szwajkowski

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Kolarstwo Ta informacja z pewnością ucieszy amatorów kolarstwa. Cykl zawodów pod hasłem Kolarskie Czwartki nadal będzie organizowany. Nie zmieni się też miejsce, kolarze będą ścigać się na Torze Poznań. To co uległo zmianie, to organizator wydarzenia oraz kalendarz. Kolarskich zawodów będzie zdecydowanie więcej.
reklama

 
Gdy w sierpniu 2023 roku zmarł nagle Romuald Szaj - pomysłodawca i główny organizator Kolarskich Czwartków wiele osób spodziewało się, że zawodów już nie będzie. W połowie lutego te obawy się potwierdziły, ponieważ ukazał się komunikat:
 
Z przykrością informujemy, że po wielu wspaniałych latach, nasza działalność na Torze Poznań zostaje zawieszona. Dziękujemy wszystkim miłośnikom kolarstwa, którzy byli częścią wyścigów organizowanych przez Wielkopolskie Towarzystwo Cyklistów i współtworzyli razem z nami Kolarskie Czwartki oraz Torowe Czasówki
 
Kolarze amatorzy doczekali się dobrych wiadomości. W wyniku porozumienia Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, Automobilklubu Wielkopolski i Miasta Poznań Kolarskie Czwartki nie znikną z kalendarza wydarzeń. W roku 2024 odbędzie się pełen cykl tych zawodów. Za jego organizację będą odpowiadały dwie pierwsze organizacje z wymienionych powyżej.
 
Terminy były bardzo napięte, dlatego rozmowy były bardzo intensywne, ale udało się. Korzystamy oczywiście z pomocy Jakuba Szaja, który zapewnia pomiar czasu, zapisy, informacje w social mediach
- tłumaczy Agnieszka Rychel , wiceprezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów.
 
Dla wspomnianego Jakuba Szaja to przedsięwzięcie wyjątkowe, bo wie, jak zawody były ważne dla Jego taty. Pamięta, gdy organizował pierwsze takie wyścigi.
 
Ja w rozmowach nie brałem udziału, ale to prawda, że to zawody są dla mnie o szczególnym znaczeniu. Jak zaczynały się Kolarskie Czwartki to ja miałem 13 lat. Na początku były w dość prymitywnej formie, jeśli porównalibyśmy choćby z ubiegłym rokiem. Zanim jednak zawody doczekały się takiego prestiżu i wymiaru, jaki mają teraz, to trwało to prawie kilkanaście lat. Dla mojego taty te zawody były wielką pasją i zamiłowaniem do kolarstwa, które chciał popularyzować. Chciał też, by mogła się tutaj rozwijać młodzież
- zdradza Jakub Szaj, syn śp. Romualda Szaja. 
 
Kolarskiej młodzieży będzie na Torze Poznań teraz więcej. Powstanie bowiem Akademia Młodego Kolarza, która będzie funkcjonowała dzięki wsparciu firmy Pho3nix. 
 
Z tego cieszę się najbardziej, ponieważ nie ma lepszego miejsca, jak Tor Poznań, by organizować bezpieczne treningi i zawody kolarskie. Mam nadzieję, że Akademią Młodego Kolarza przyczynimy się do rozwoju sportowego młodzieży w Wielkopolsce i całym kraju
 
- powiedział Lucjusz Wasielewski, prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. 
 
Cykl Kolarskich Czwartków zostanie zainaugurowany już 11 kwietnia i będzie się składał z 10 wyścigów. Na Torze Poznań będą rozgrywane także Wtorkowe Czasówki, wspomniana Akademia Młodego Kolarza oraz szereg innych wydarzeń, m.in.: Mały Wyścig Pokoju, Mistrzostwa Wielkopolski, czy Memoriał Romualda Szaja, który będzie jednocześnie zakończeniem sezonu. 
 
Pośmiertnie, Romualda Szaja wpisano w poczet Superseniorów Poznańskiego Sportu.
 
 
 
 


WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama