reklama

Wybrano Komisję Kultury Fizycznej. Nowy, stary przewodniczący

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum FB

Wybrano Komisję Kultury Fizycznej. Nowy, stary przewodniczący - Zdjęcie główne

Komisja KFiT zajmue się m.in. rozdysponowaniem środków budżetowych na dofinansowanie zespołów ligowych | foto archiwum FB

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Pozostałe Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania jest już po pierwszym spotkaniu. Wstępnym, podczas którego radni, którzy otrzymali mandaty na kadencję 2024-2029 mogli zgłosić chęć działania w Komisji zajmującej się sprawami sportu w Poznaniu. Wybrano przewodniczącego, wiceprzewodniczących poznamy do końca maja.
reklama

Skład Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki nie jest jeszcze ostateczny, może dojść do pewnych modyfikacji. Liczy 11 osób, w poprzedniej kadencji było 15. Wielu radnych działa w kilku komisjach, stąd trzeba poczekać na ostateczną listę. Nie zmienia to faktu, że Komisja zajmująca się sportem będzie w nowej kadencji działała w innym składzie, niż w poprzedniej. Do Rady Miasta nie dostała się dotychczasowa przewodnicząca, radna Lidia Dudziak, było więc wiadomo, że tę funkcje obejmie ktoś inny. W Komisji nie ma też (na razie) m.in.: Haliny Owsiannej, Marka Kani, Pawła Sowy, czy Marka Sternalskiego.  

Nowe osoby to m.in. niedawny kandydat na prezydenta Miasta Poznania Przemysław Plewiński, debiutująca w Radzie Miasta Katarzyna Pampuch, czy Andrzej Prendke. 

Nowy - stary przewodniczący

Na pierwszym spotkaniu wybrano Bartłomieja Ignaszewskiego, który był już przewodniczącym tej Komisji od grudnia 2020 do kwietnia 2023 roku. Sam zrzekł się z mandatu radnego. Wcześniej ujawniono, że podpisał umowę z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi na świadczenie usług informatycznych, co zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym było złamaniem prawa, ponieważ radny nie może podpisać umowy ze spółką należącą do gminy, w której sprawuje mandat. Radny odwołał się od wyroku sądu.

Sprwa została formalnie wyjaśniona i zakończona. Naczelny Sąd Administracyjny sprawę umorzył

- informuje Bartłomiej Ignaszewski, który czeka już na pierwsze posiedzenie Komisji, bo jak mówi wyzwań na nową kadencję jest bardzo dużo.

Najbliższe plany to wybór wiceprzewodniczących, Kapituły Sportowej oraz opracowanie strategii rozwoju sportu w Poznaniu. Ona będzie kluczowa, ponieważ plany mam bardzo ambitne. Plan działania na najbliższe lata jest niezbędny, bo sport w Poznaniu na wszystkich płaszczyznach dobrze się rozwijał. Może nie rewolucja, ale ewolucja jest niezbędna. Będziemy czekać też na wybór nowego dyrektora Wydziału Sportu, bo to kluczowe stanowisko, jeśli chodzi o współpracę z Komisją

- zdradza Bartłomiej Ignaszewski.

 Pierwsze posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki planowane jest pod koniec maja. 

Skład Komijsi Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania na kadencję 2024-2029:

 • Bartłomiej Ignaszewski - przewodniczący
 • Grzegorz Ganowicz
 • Marta Lisiecka-Pawełczak
 • Paweł Matuszak
 • Katarzyna Pampuch
 • Przemysław Plewiński
 • Andrzej Prendke
 • Mateusz Rozmiarek
 • Tomasz Satchowiak
 • Sara Szynkowska vel Sęk
 • Małgorzata Woźniak

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama