Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Ogromne emocje w II lidze siatkarzy. Enea Energetyk Poznań wytrzymał wojnę nerwów! WIDEO - Zdjęcie główne

foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Siatkówka Sporo wrażeń przyniosło kibicom drugoligowej siatkówki sobotnie spotkanie Enei Energetyka Poznań z Volley MOSiR-em Sieradz. Siatkarze ze stolicy Wielkopolski potrzebowali pięciu setów, by sięgnąć po wygraną 3:2 w poznańskiej hali AWF.

Siatkarze z Poznania z przytupem weszli w nowy sezon. Po pierwszych dziesięciu meczach mogli oni pochwalić się bilansem ośmiu zwycięstw i dwóch porażek. Taki stan rzeczy rozbudził apetyty kibiców, którzy z zaciekawieniem czekali na końcówkę roku.

Intensywny czas

Podopieczni Doninika Hajduka nie weszli dobrze w kończący się powoli tydzień. We wtorek Energetyk musiał uznać wyższość Aniołów Toruń we własnej hali (1:3), by dzień później przegrać na wyjeździe w derbach z KRISHOME Września w takim samym stosunku setów. To wyraźnie podrażniło zespół ze stolicy Wielkopolski, który w ostatnim starciu tego roku z Volley MOSiR Sieradz chciał sięgnąć po pełną pulę.

W pierwszym secie sobotniego pojedynku górą byli goście, którzy zwyciężyli 25:20. Dwie kolejne partie były bardziej wyrównane. Do ich rozstrzygnięcia niezbędna była gra „na przewagi". Najpierw szalę zwycięstwa na swoją korzyść byli w stanie przechylić Energetyczni (27:25), ale w trzecim secie lepsi okazali się przyjezdni z Sieradza (27:25), którzy ponownie objęli prowadzenie w meczu.

Czwarta odsłona spotkania także była zacięta, choć to Energetyk utrzymywał minimalną, jedno/dwupunktową przewagę. Gracze Dominika Hajduka odskoczyli przeciwnikom w końcówce seta na trzy punkty, ale ci nie złożyli broni, doprowadzając do remisu 23:23. Finalnie więcej zimnej krwi zachowali poznaniacy, którzy doprowadzili do tie-breaka (25:23). W nim poszli za ciosem i dzięki konsekwentnej grze w obronie i ataku zwyciężyli 15:10. Taki wynik pozwolił Energetykowi wskoczyć na 3. miejsce w tabeli II ligi.

Zobaczcie, jak ten mecz podsumował szkoleniowiec Enei Energetyka Poznań, Dominik Hajduk.

Do gry w grupie pierwszej II ligi poznańscy siatkarze powrócą 6 stycznia. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z Volley Team Żychlin, z którym wygrali w 3. kolejce 3:2 w setach.