SKF najlepszy po fazie grupowej. W ćwierćfinale derby Poznania

Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe SKF PBS Poznań

SKF najlepszy po fazie grupowej. W ćwierćfinale derby Poznania - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe SKF PBS Poznań

Siatkówka Zakończyła się faza grupowa w trzeciej lidze siatkarek. W grupie A triumfował SKF PBS SP 69 Poznań, który w ostatnim meczu pokonał bez straty seta Szamotulanina i już może szykować się do ćwierćfinałowego pojedynku z UKS-em ZSMS Poznań.

Mecz SKF-u z Szamotulaninem kończył rywalizację w grupie A trzeciej ligi. Liderem przed ostatnia kolejka były pozanianki, ale by utrzymać pierwsze miejsce nie mogły sobie pozwolić na potknięcie. Druga w zestawieniu Sparta Złotów miała taka samą liczbę punktów.

W wyjściowej siódemce poznańskiej drużyny doszło do zmiany. W miejsce Katarzyny Matysiak pojawiła się doświadczona Sandra Walich. Początek spotkania z ostatnią drużyną tabeli niespodziewanie był bardzo wyrównany i niemal przez cały czas trwała wymiana punkt za punkt. Dopiero w samej końcówce szalę na swoją stronę przechyliły miejscowe, które dzięki skutecznej zagrywce wygrały 25:21 obejmując prowadzenie 1:0.

Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia poznanianek, które prowadziły 7:2, a potem 17:9. W tym momencie trener Damian Gapik dał juz pograć zmienniczkom, które utrzymały bezpieczną przewagę do końca, wygrywając seta 25:12.

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia spotkania przebiegła także pod dyktando SKF-u PBS Poznań, który od pierwszych piłek dobrze grał zagrywką, odrzucał rywalki od siatki i poprawnie grał blokiem. Szybko zbudował przewagę i kontrolował grę do ostatniego punktu. Poznanianki zwyciężyły 25:13, a całe spotkanie 3:0.

MVP meczu wybrano Luizę Kwiatek.

Poznanianki wygrały rywalizację w grupie pierwszej trzeciej ligi i w 1/4 finału zagrają z czwartym zespołem grupy drugiej - UKS-em ZSMS Poznań. Na tym etapie rozgrywane są dwa spotkania, lepszy w dwumeczu awansuje do kolejnej rundy. Mecze zaplanowano na 20 stycznia i 3 lutego. Pierwsze derbowe starcie odbędzie się w hali ZSMS, w rewanżu gospodarzem będą siatkarki SKF-u.

SKF PBS SP 69 Poznań - UKS Szamotulanin Szamotuły 3:0 (25:21, 25:12, 25:13)

Skład SKF: Halczak(c), Kwiatek, Walich, Gapik, Filoda, Czajka, Tracz(l), Olchowik(l), Nowicka, Krajewska, Dolhova, Matysiak.