reklama

Z dużej chmury mały deszcz. W wielkopolskiej siatkówce bez zmian

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Z dużej chmury mały deszcz. W wielkopolskiej siatkówce bez zmian - Zdjęcie główne

Jacek Broński został ponownie wybrany na przesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. W głosowaniu uzyskał poparcie 57 delegatów. | foto Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Siatkówka W siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów. Najciekawszym punktem były wybory prezesa związku. Z dotychczasowym Jackiem Brońskim rywalizowała m.in. wybitne reprezentantka Polski paulina Maj-Erwardt. I chociaż środowisko sygnalizowało konieczność zmian, to na zapowiedziach się skończyło.
reklama

Przed wyborami przedstawione zostało sprawozdanie z działalności Zarządu kadencji 2020-2024. W swoim wystąpieniu prezes odniósł się głównie do kwestii, które zostały podniesione w rozmowach kuluarowych – w tym współpracy z Radą Trenerów i Wydziałem Sędziowskim, których obaj byli przewodniczący zabrali głos w dyskusji, wskazując na notoryczne odrzucanie przez Zarząd kierowanych przez te organy wniosków. Przyjęto również sprawozdanie finansowe za rok 2023, a na wniosek Komisji Rewizyjnej Zarządowi udzielono absolutorium.

Po tej formalnej części przystąpiono do prezentacji kandydatów na prezesa – Jacka Brońskiego oraz Pauliny Maj-Erwardt. Prezydium Walnego zaproponowało, aby pierwsza głos zabrała była reprezentantka Polski, która jednak wolała przedstawiać prezentację jako druga.

Przewodniczący zebrania Łukasz Szmidt zaproponował, aby w przypadku ewentualnych odniesień do kontrkandydatów przeprowadzić drugą turę wypowiedzi, jednak do tego nie doszło, podobnie jak do zadawania pytań z sali – delegaci uznali, że prezentacje kandydatów i ich wizji były jasne. W głosowaniu tajnym prezes Broński uzyskał 57 głosów przy 38 oddanych na Paulinę Maj-Erwardt – stracił zatem jeden głos w porównaniu z wyborami w 2020 roku, w których pokonał Macieja Kwiatkowskiego 58:32.

Paulinie dziękuję za tę konkurencję - zmobilizowała mnie do większej pracy. Zapraszam wszystkich do wspólnej pracy i dziękuję, że wszystko przebiegło w spokojnej atmosferze

- powiedział prezes po wyborach.

Zgodnie ze statutem przysługiwało mu wskazanie proponowanego składu Zarządu – Piotr Robakowski i Łukasz Miszke uzyskali miejsce w nim z mocy statutu jako przewodniczący odpowiednio Rady Trenerów i Wydziału Sędziowskiego, natomiast w opozycji do całkowicie męskiego składu zaproponowanego przez prezesa Brońskiego, zgłoszona została też z sali kandydatura Wiktorii Szklarek – ta jednak przepadła w głosowaniu (kandydatka uzyskała zaledwie 21 głosów), wobec czego skład Zarządu na kadencję 2024-2028 prezentuje się następująco:

Prezes: Jacek Broński

Przewodniczący Rady Trenerów: Piotr Robakowski

Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego: Łukasz Miszke

Przewodniczący Wydziału Rozgrywek: Adam Dębowski

Członkowie: Piotr Jankowski, Piotr Karbowiak, Marek Tuszyński, Łukasz Szmidt, Tomasz Bakoś, Damian Lisiecki, Janusz Polaszek, Grzegorz Witkowski, Zbigniew Zieliński

Do Komisji Rewizyjnej wybrani zostali: Renata Lepczyk, Sławomir Woźniak, Ryszard Błaszczyk, Antoni Kuś, Józef Marszewski. Z kolei na delegatów na Walne Polskiego Związku Piłki Siatkowej mianowani zostali: Błażej Wojtyła, Robert Wardak, Piotr Karbowiak, Michał Ziemski, Marek Tuszyński, Jacek Broński i Damian Lisiecki.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama