reklama
reklama

Automobilklub Wielkopolski podsumował jubileuszowy sezon. Lista nagrodzonych i GALERIA

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Automobilklub Wielkopolski podsumował jubileuszowy sezon. Lista nagrodzonych i GALERIA - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
21
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Sporty motorowe W sobotni wieczór w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta Gala Podsumowania Sezonu 2023. Sezonu wyjątkowego, bo odbywającego się w roku jubileuszu 100-lecia AW. Wręczono nagrody medalistom mistrzostw Polski w sportach samochodowych, motocyklowych i kartingowych, podziękowano też władzom samorządowym. Dziewięcioro Członków Automobilklubu Wielkopolski otrzymało odznaki honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.
reklama

"Od stu lat poruszamy Poznań" - pod takim hasłem odbywały się wszystkie organizowane przez Automobilklub Wielkopolski zawody w sezonie 2023, bo był to rok jubileuszu stulecia AW. Ale był to rok także innych rocznic: 50-lecia istnienia Komisji Pojazdów Zabytkowych 40-lecia działalności ratowników drogowych i 40-lecia karawaningu w Automobilklubie. Były też nowe wydarzenia, m.in.: Mistrzostwa Europy FIA Samochodów Ciężarowych, które odbyły się pierwszy raz w Polsce, czy Tour de Pologne, w którym meta pierwszego etapu była pierwszy raz w historii na Torze Poznań.  

Te i inne wydarzenia oraz działania zrealizowane przez nas sprawiają, że Automobiklub Wielkopolski jest ważny i potrzebny społecznie. Automobilklub to przede wszystkim ludzie z wielką pasją, którzy sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe. I takie osoby zostaną przez nas wyróżniowne. Podobnie, jak instytucje, na pomoc i wsparcie których możemy liczyć. I za to wszystkim bardzo dziekuję 

- mówił podczas przemówienia Bartosz Bieliński, prezes Automobilklubu Wielkopolski. 

Medale 100-lecia - Członkowie Honoriw Automobilklubu Wielkopolski 

  • Bobiński Andrzej Prezes Honorowy
  • Olejnik Przemysław Prezes Honorowy
  • Adamczewski Adam Członek Honorowy
  • Bieliński Jan Członek Honorowy
  • Borowicz Marek Członek Honorowy
  • Cynka Jan Członek Honorowy
  • Dębowski Włodziemierz Członek Honorowy
  • Domowicz Andrzej Członek Honorowy
  • Frąckowiak Ewa Członek Honorowy
  • Garstecki Zygmunt Członek Honorowy 
  • Gryska Józef Członek Honorowy
  • Horoński Zdzisław Członek Honorowy
  • Jaworski Tadeusz Członek Honorowy
  • Kędziora Ireneusz Członek Honorowy
  • Kopczyk Ryszard Członek Honorowy
  • Laskowski Jacek Członek Honorowy
  • Musiał Andrzej Członek Honorowy
  • Skibiński Bogdan Członek Honorowy
  • Skrzypecki Artur Członek Honorowy
  • Szczygielski Jerzy Członek Honorowy
  • Śmiglak Józef Członek Honorowy
  • Wituski Andrzej Członek Honorowy
  •  Zembrzuski Andrzej Członek Honorowy   
Członkowie Automobilklubu Wielkopolski wyróżnieni odznaką honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”

  • Bartosz Bieliński
  • Piotr Monkiewicz
  • Jacek Molik
  • Tomasz Kędziora
  • Hanna Furmanowska
  • Andrzej Harasimowicz
  • Jan Cynka
  • Beata Maas
  • Aleksandra Jaroszewska-Lis 
Sporty motocyklowe - Mistrzowie Sezonu 2023 (w kolejności alfabetycznej):

  • BARCIK KAMIL II Wicemistrz Polski w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie Superstock 600
  • MOLIK JACEK Mistrz Polski w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie SuperTwin II Wicemistrz Słowacji w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji w klasie SuperTwin
  • MOLIK MATEUSZ Mistrz Polski w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie Supersport 300 Mistrz Czech w Międzynarodowych Mistrzostwach Republiki Czeskiej w klasie Supersport 300 Mistrz Słowacji w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji w klasie Supersport 300 II Wicemistrz Słowacji w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji w klasie Supersport 300 II Wicemistrz Alpe Adria IMC w klasie Supersport 300 2 miejsce w Pucharze Europy w klasie Supersport 300
  • PRENDOTA PIOTR 3 miejsce w Pucharze Polski BMW M Cup w klasie M Cup PRO
  • STERCZAŁA MICHAŁ 3 miejsce w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski w klasie Twin 
Sporty kartingowe - Mistrzowie Sezonu 2023 (w kolejności alfabetycznej):

  • CICHORACKI TOMASZ II Wicemistrz Polski we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży w kategorii Mini ROK 2 miejsce w ROK Cup Euro Trophy w kategorii Mini ROK 3 miejsce w ROK Cup Poland w kategorii Mini ROK
  • CEGIELSKI FRANCISZEK 1 miejsce w Rotax Max Challenge Poland w kategorii Junior Max
  • CZARNECKI KONRAD 3 miejsce w ROK Cup Poland w kategorii Expert ROK GP
  • GAWLIKOWSKI MIKOŁAJ 3 miejsce w ROK Cup Euro Trophy w kategorii Mini ROK
  • GRZYWACZ BARTOSZ II Wicemistrz Włoch w kategorii Super ROK 1 miejsce w ROK Cup Italy w kategorii Super ROK 1 miejsce w ROK Cup Trofeo 2023 w kategorii Super ROK
  • KASPRZYCKI MARCEL II Wicemistrz Polski w Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii Junior OK 1 miejsce w ROK Cup Poland w kategorii Junior ROK
  • KIJANOWSKI FILIP Mistrz Polski we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży w kategorii Mini Max 1 miejsce w Central Eastern European Rotax Max Challenge 2 miejsce w Rotax Max Challenge Poland w kategorii Mini Max
  • KOSIBA ANTONI 2 miejsce w ROK Cup Euro Trophy w kategorii Junior ROK
  • PIÓRKOWSKI MAREK 3 miejsce w ROK Cup Poland w kategorii Junior ROK
  • RAJPOLD KACPER Mistrz Polski we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży w kategorii Mini ROK
  • RAJSKI JAKUB Mistrz Polski w Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii Senior ROK GP
  • ŻYDLEWSKI DAWID 3 miejsce w Rotax Max Challenge Poland w kategorii DD2 Max 
Mistrzowie Sezonu 2023 (w kolejności alfabetycznej):

  • ANTOSZEWSKI JAN Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 3500
  • BOKIEJ DAWID 2 miejsce w HAIGO ADAC Sachsen Historic Cup w klasie Formula Mondial 1600
  • BUDZYŃSKI PIOTR Mistrz Polski w Mistrzostwach Polski Rallycross w klasie SN +2000 I Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Rallycross w grupie Super National
  • BULIŃSKI MICHAŁ 2 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 2000 N/A
  • CAŁEK MICHAŁ II Wicemistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie 318 IS Cup PL
  • CHMIEL JAKUB II Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D4 2000
  • CZAPKA MARIAN 2 miejsce w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w w kategorii HS3
  • CZEPIEL MARCELINA II Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D4 2000 1 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 6-RN1
  • CZYŻ ALAN 2 miejsce w Ford Fiesta Sprint Cup
  • DĘBICKI ADAM I Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie Work Stuff Super S Cup
  • DYBIONKA FABIAN 2 miejsce w FIA Swift Cup Europe w klasyfikacji Mistrzostw Polski w klasie 1.4T 2 miejsce w FIA Swift Cup Europe w klasyfikacji Mistrzostw Juniorów w klasie 1.4T
  • FEDDER MARCIN 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D5 2000
  • GAWRYLUK ARTUR 3 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 2
  • GRAJEK WŁODZIMIERZ II Wicemistrz Polski w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych w grupie T1
  • GRZYBOWSKI GRZEGORZ 1 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 +3500
  • IMBIEROWICZ PIOTR Mistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D4 2000 II Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce w w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie 318 IS Cup
  • KARKUSZEWSKI ADAM Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie Work Stuff Super S Cup
  • KLIMEK OSKAR 2 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 3-2
  • KRĘT KAROL 1 miejsce w Porsche Sport Cup Deutschland w klasyfikacji generalnej 1 miejsce w Endurance Challenge Porsche Sport Cup Deutschland w klasyfikacji generalnej 
  • KURZĘTKOWSKI MAREK I Wicemistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 3-0
  • LEMPERT ARTUR I Wicemistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie 318 IS Cup PL
  • LEMPERT MARCIN Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie 318 IS Cup PL
  • LEWANDOWSKI ANDRZEJ 1 miejsce w Lamborghini Super Trofeo Europe w klasie PRO AM
  • LISIECKI BORYS 3 miejsce w FIA Swift Cup Europe w klasyfikacji Mistrzostw Juniorów w klasie 1.6
  • LITWINOWICZ DAMIAN Mistrz Europy w FIA European Rallycross Championhip w klasie RX3
  • LUKAS ROBERT 1 miejsce w Endurance Challenge Porsche Sport Cup Deutschland w klasyfikacji generalnej 3 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 +3500
  • ŁASZKIEWICZ MACIEJ 1 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 2
  • ŁAWSKI PIOTR Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie Trofeo di Serie
  • ŁAZARZ ZBIGNIEW 2 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 2000 Open
  • MADZIARA BARTŁOMIEJ I Wicemistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie 2b, I Wicemistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie RWD 2 miejsce w CEZ Hill Climb w klasie G2
  • MARCINKIEWICZ MACIEJ Mistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D5 2000 2 miejsce w CEZ Circuit Endurance w klasie D5
  • MARSZAŁKOWSKI OSKAR 1 miejsce w FIA Swift Cup Europe w klasyfikacji Mistrzostw Juniorów w klasie 1.6 3 miejsce w FIA Swift Cup Europe w klasyfikacji Mistrzostw Juniorów w klasie 1.4T
  • MATUSZYK MIESZKO 3 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 1
  • MIĘKOŚ MARIUSZ 2 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 +3500
  • MIRECKI BARTŁOMIEJ Mistrz Polski w Mistrzostwach Polski Rallycross w klasie SC Cup
  • MOKRZYCKI IRENEUSZ 3 miejsce w HAIGO ADAC Sachsen Historic Cup w klasie Formula Ester 1300
  • MYSZKIER WOJCIECH Mistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej kategorii historycznej, Mistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w kategorii HS4 1 miejsce w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D2
  • NIERYCHLEWSKI MARIUSZ 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D4 +3500
  • NOJMAN ADAM 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie Work Stuff Super S Cup
  • OSÓBKA KAMIL Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 3-2
  • PARYS PIOTR II Wicemistrz Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie 3 3 miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA w klasyfikacji ERC3
  • PAWLACZYK TOMASZ 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie Work Stuff Super S Cup
  • PIOTROWSKI SZYMON 2 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 1
  • PŁUCIENNIK RAFAŁ 3 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 2000 Open
  • SERAFIN KAMIL 3 miejsce w FIA Swift Cup Europe w klasyfikacji Mistrzostw Polski w klasie 1.4T
  • SILECKI NIKODEM 3 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 2000 N/A
  • SILSKI PRZEMYSŁAW Mistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D4 2000 II Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce w w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie 318 IS Cup
  • SOBCZAK JACEK Mistrz Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie NAT3
  • SOBCZYK NIKODEM Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 1
  • SÓWKA ALEKS 1 miejsce w FIA Swift Cup Europe w klasyfikacji Mistrzostw Polski w klasie 1.4T 2 miejsce w FIA Swift Cup Europe w klasyfikacji generalnej
  • STACHOWIAK DAMIAN I Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie Work Stuff Super S Cup II Wicemistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie Work Stuff Super S Cup
  • STĘPIEŃ GRZEGORZ Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie Work Stuff Super S Cup
  • SZWARGOT SŁAWOMIR Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 2000 Open
  • SZUBCZYŃSKI MACIEJ 2 miejsce w FIA Swift Cup Europe w klasyfikacji Mistrzostw Juniorów w klasie 1.6
  • ŚMIECHOWSKI JULIAN I Wicemistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie Trofeo di Serie II Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Rallycross w klasie SC Cup
  • TERLIKOWSKA KATARZYNA Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D4 2000 N/A
  • WILK BARTOSZ Mistrz Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 3-1
  • ZAGÓRSKI FILIP Mistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D4 3500 I Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasyfikacji indywidualnej
  • ZAGÓRSKI TOMASZ Mistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D4 3500 II Wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasyfikacji indywidualnej
  • ZALEWSKI MICHAŁ Mistrz Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie 5a
  • ZALEWSKI ROBERT 3 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN 3-2
  • ZENTNER ADAM Mistrz Polski w Mistrzostwach Polski Endurance w klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Endurance w klasie D5 2000 2 miejsce w CEZ Circuit Endurance w klasie D5
  • ZIELONKA JACEK 1 miejsce w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie D5 +2000 3 miejsce w CEZ Circuit w klasie D5 
 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama