Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne zawodników

Obiecujący początek sezonu. Taekwondziści AZS-u AWF-u znów na podium Pucharu Świata - Zdjęcie główne

foto archiwum prywatne zawodników

Taekwondo olimpijskie Jeszcze nie ochłonęli po medalach w Austrian Open, a już stanęli na podium w kolejnych zawodach z cyklu Pucharu Świata. Taekwondziści AZS-u AWF-u Poznań Mikołaj Szaferski i Adrian Wojtkowiak bardzo udanie zaczęli nowy sezon.

W pierwszy weekend lutego podczas Austrian Open Adrian Wojtkowiak wywalczył srebrny medal w kategorii -87 kilogramów, a w kategorii +87kg drugie miejsce zajął Mikołaj Szaferski. Ten drugi zapowiadał, że odpoczynku przed kolejnym startem będzie mało.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, był to pierwszy turniej w tym roku, dobrze obsadzony. W następnym tygodniu lecimy do Turcji na kolejny turniej, najważniejsze żebyśmy doszli do siebie po dzisiejszych walkach
- mówił przed tygodniem w rozmowie ze sportowy-poznan.pl.

W Pucharze Świata w Antalyii Mikołaj Szaferski zaprezentował się jeszcze lepiej, bo stanął na najwyższym stopniu na podium. W drodze do finału kategorii +87 kilogramów pokonał dwóch reprezentantów Turcji, zawodnika z Kazachstanu oraz z Rosji (rywal nie wyszedł do walki).

Jest to drugi turniej w tym roku i znowu bardzo udany. Jak na początek roku uważam, że to bardzo dobra perspektywa na kolejne miesiące i najbliższe mistrzostwa Europy, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja.
- przyznał podopieczny trenera Łukasza Schefflera.

Na podium stanął także Adrian Wojtkowiak, który wywalczył brązowy medal (-87 kg).

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Stoczyłem trzy walki, kolejno z zawodnikami z Turcji, Arabii Saudyjskiej oraz ponownie z Turkiem. Ostatnia walka z medalistą mistrzostw Europy była bardzo wyrównana, przegrałem nieznacznie. Brązowy medal bardzo mnie cieszy, ponieważ tydzień wcześniej udało mi się wywalczyć srebrny krążek również na Pucharze Świata w Austrii
- skomentował Adrian Wojtkowiak.

Kolejnym zaplanowanym startem będą zawody Pucharu Świata w Belgii, które odbędą się w dniach 16-17 marca.

W zawodach Turkish Open startowała też Aleksandra Kowalczuk. Taekwondzistka AZS- Poznań zajęła 5. miejsce.