W Sobieskim walka o medale mistrzostw Polski. Poznaniak na podium

Autor: | Zdjęcie: KS Sobieski Poznań

W Sobieskim walka o medale mistrzostw Polski. Poznaniak na podium - Zdjęcie główne
6

Jakub Adamski z Sobieskiego Poznań wywalczył brązowy medal MMP | foto KS Sobieski Poznań

Zapasy W Klubie Sportowym Sobieski Poznań rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym. Medale rozdano w sześciu kategoriach wagowych. W najcięższej na podium stanął reprezentant gospodarzy, Jakub Adamski.

Do Poznania przyjechało niemal 60 zapaśników z 22 klubów. Łącznie odbyło się ponad 80 walk, z czego 46 zakończyło się przez przewagę techniczną. Najczęściej wygrywali reprezentanci Olimpijczyka Radom i AZS-u AWF-u Warszawa, którzy okazali się bezkonkurencyjni w klasyfikacji drużynowej. Wygrał Olimpijczyk, którego zawodnicy zdobyli pięć medali, w tym złoty w kategorii 60 kg Grzegorza Kunkela, który obronił tytuł wywalczony przed rokiem w Warszawie pewnie wygrywając trzy pojedynki przez przewagę techniczną. Dwa mistrzowskie tytuły pojechały do stolicy, ale AZS AWF łącznie zgromadził mniej punktów i w generalce minimalnie z Olimpijczykiem przegrał.

Na matach zobaczyliśmy zawodników, którzy zdobywają już medale w kategorii seniorów. Przykładem był choćby aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy seniorów - Kamil Czarnecki. Zapaśnik Unii Racibórz bez problemu wygrał tytuł mistrzowski w kategorii do 77 kilogramów, powtarzając tym samym wynik z 2022 roku. Nie zawiódł też inny z faworytów - Adam Gardzioła. Reprezentant AZS-u AWF-u Warszawa to trzeci młodzieżowiec Starego Kontynentu w kategorii 87 kilogramów. Złoty medal wywalczył w Poznaniu bez straty punktu.

Sobieski Poznań też zaznaczył swoją obecność na podium. W najcięższej kategorii  130 kg brązowy medal wywalczył Jakub Adamski. Podopieczny Marcina Olejniczaka rozpoczął co prawda od porażki z Jakubem Grabowskim (WKS Śląsk), ale potem był już niepokonany. W drugiej rundzie wygrał z Tomaszem Lewandowskim (SKF Olimp), w trzeciej z Mateuszem Osowskim (Akademia GKS Bełchatów). W decydującym o brązowym medalu pojedynku nie dał szans Piotrowi Siwakowi z MLKS-u Agros Żary zwyciężając 4:0.

Kończymy z jednym medalem, mamy też jedno miejsce tuż za podium (Tadeusz Wener 87 kg - przyp.red.). Może liczyliśmy na odrobinę więcej, ale nasi zawodnicy dali z siebie wszystko

- mówi Marcin Olejniczak, trener Sobieskiego Poznań.

Tuż za podium, ale w kategorii 67 koligoramów, uplasował się także Kacper Konczalik z Unii Swarzędz.