Waleczna poznanianka z Grunwaldu na podium Mistrzostw Europy

Autor: | Zdjęcie: United World Wrestling

Waleczna poznanianka z Grunwaldu na podium Mistrzostw Europy - Zdjęcie główne

Nicola Wasilewska (druga od lewej) wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy U-20 w zapasach | foto United World Wrestling

ZapasyW serbskim Nowym Sadzie trwają młodzieżowe mistrzostwa Europy U-20 w zapasach. Poznań doczekał się już drugiego medalu. Po brązowym Sebastiana Warchoła z Sobieskiego, trzecie miejsce zajęła Nicola Wasilewska z Grunwaldu.

Zapaśniczka WKS Grunwald Poznań rywalizację w kategorii 62 kilogramów rozpoczęła źle, bo od porażki z Annatiną Lippuner. Szwajcarka jednak dotarła do finału, a to oznaczało, że poznanianka bedzie walczyła w repasażu. W nim Nicola Wasilewska po zaciętym boju wygrała 3:2 z Włoszką Mirellą Pali, co dało awans do pojedynku medalowego.

O brąz z Norweszką

Rywalką Nicoli Wasilewskiej w starciu o brązowy medal była reprezentantka Norwegii, także 18-letnia Mirjam Hansen. W trakcie turnieju też przegrała ze Szwajcarką Lippuner (ta ostatecznie została wicemistrzynia Europy), ale straciła z nią więcej punktów od poznanianki. W rankingu jest jednak o miejsce sklasyfikowana wyżej od Wasilewskiej. Nasza zapaśniczka rozegrała walkę perfekcyjnie, zwyciężając 3:0 (VPO).

Brązowy medal mistrzostw Europy U-20 podopiecznej Mateusza Gucmana to kolejny sukces w karierze. W 2022 roku, w młodszej kategorii U-17, Nicola zdobyła tytułu mistrzyni Europy.