Mistrzostwa Polski w pływaniu. W drugim dniu dwie kwalifikacje na MŚ

Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe Polskiego Związku Pływackiego/Rafał Oleksiewicz

Mistrzostwa Polski w pływaniu. W drugim dniu dwie kwalifikacje na MŚ - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe Polskiego Związku Pływackiego/Rafał Oleksiewicz

Pływanie Drugi dzień Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbywają się w Termach Maltańskich w Poznaniu nie był już tak owocny, jak pierwszy. Nikomu nie udało się wypełnić minimum olimpijskiego, ale Kacper Stokowski i Ksawery Masiuk wywalczyli kwalifikacje na mistrzostwa świata. Ten drugi zdobył w Poznaniu już drugi złoty medal, triumfując na 100 metrów stylem grzbietowym. Poznaniacy w piątek nie stanęli na podium. Popłynęli w trzech finałach.

W porannych eliminacjach najcenniejszym wynikiem był 54.02 Kacpra Stokowskiego na 100 metrów stylem grzbietowym. Zawodnik AZS-u UMCS-u Lublin wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Katarze. Mistrzem Polski jednak nie został, ponieważ w finale szybciej od niego popłynął Ksawery Masiuk. Pływak UKS-u G8 Bielany Warszawa przepłynął dystans w czasie 53.91 i także zapewnił sobie prawo startu w Katarze. Był to dla niego drugi mistrzowski tytuł wywalczony w Poznaniu, w czwartek wygrał 200 metrów i zapewnił sobie prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

To dla mnie dwa bardzo dobre dni, minimum olimpijskie na 200 metrów to jakiś kosmos

– powiedział 19-latek z Warszawy.

Warto zauważyć, że barierę dwóch minut na 200 metrów stylem dowolnym złamała Wiktoria Guść.

Nie miałam takiego planu, na rozgrzewce nie było jakoś specjalnie dobrze, dlatego bardzo się cieszę, że popłynęłam aż tak szybko. Wreszcie złamałam barierę dwóch minut, ale nie mam zamiaru się zatrzymywać, do 1:58 jest już całkiem blisko

– cieszyła się zawodniczka MKP Szczecin.

Ozdobą drugiego dnia był finał kobiet na 100 metrów stylem grzbietowym, w którym Adela Piskorska (KU AZS UMCS Lublin) minimalnie pokonała Paulinę Pedę (AZS AWF Katowice) oraz Laurę Bernat (KU AZS UMCS Lublin). Dziewiąta w tym wycigu była Agata czechya z AZS-u Poznań.

Inne poznańskie akcenty to 6. miejsce w finale 400 metrów stylem zmiennym, Marii Łobody z UKS-u CityZen oraz 9. lokata jej klubowej koleżanki, Natalii Gulczyńskiej na 200 metrów stylem dowolnym.

Wyniki Zimowych Mistrzostw Polski - dzien 2.