Udany początek Magdy Linette w WTA w Strasburgu. Pierwsza taka wygrana

Autor: | Zdjęcie: wta tennis

Udany początek Magdy Linette w WTA w Strasburgu. Pierwsza taka wygrana - Zdjęcie główne

foto wta tennis

Tenis Bardzo pomyślnie rozpoczął się dla Magdy Linette turniej WTA 500 w Strasburgu. Tenisistka AZS-u Poznań w dwóch setach rozprawiła się z wyżej rozstawioną rywalką. Rumunkę Soranę Cirsteę pokonała 7:5, 7:5.

Poznaianka sklasyfikowana na 50. miejscu z światowym rankingu (awans o jedno miejsce w najnowszym zestawieniu), stoczyła z 30. w tym zestawieniu Rumunką ciekawą walkę, w której nie zabrakło efektownych, kończących zagrań. Jednak obie tenisistki przez większość meczu słabo serwowały, a ten aspekt gry szczególnie zawodził poznaniankę. W dwóch pierwszych gemach serwisowych drugiego seta popełniła aż cztery podwójne błędy (mimo to jeden z nich wygrała).

Magda Linette w pierwszym secie prowadziła już 5:2 i miała break-pointa przy podaniu rywalki. Ostatecznie jednak dała się dogonić, straciła podanie i był remis w gemach. Ostatnie słowo należało jednak do zawodniczki AZS-u Poznań, która wygrała 7:5.

W drugim secie było podobnie. Rozpoczęło się od dwóch przegranych podań. Potem gra była wyrównana, aż do szóstemo gema, którego Linette rozegrała wzorcowo. Przełamała Rumunkę wygrywając gema przy jej podaniu do zera. Po chwili wypracowaną przewagę straciła, ale w kluczowym momencie znów utrzymała koncentrację, przełamała rywalkę w 12. gemie, zwyciężyła 7:5 i cały mecz w dwóch setach.

Pierwsza taka wygrana

To pierwsze w tym roku zwycięstwo Magdy Linette z tenisistką z czołowej 30-tki rankingu WTA. W drugiej rundzie poznanianka zmierzy się albo z rozstawioną z numerem szóstym Rosjanką Jekateriną Aleksandrową, albo z Hiszpanką Cristiną Bucsą.

Zmagania w Strasburgu oraz w jednocześnie rozgrywanym turnieju w Rabacie to ostatni etap przygotowań tenisistek przez rozpoczynającym się w niedzielę wielkoszlemowym French Open.