Tenis to sport dla wszystkich, także dla tych najmłodszych. Właśnie z myślą o nich, przy okazji międzynarodowego Challengera ATP ENEA Poznań Open, który rozpocznie się w Parku Tenisowym Olimpia już 16 czerwca przygotowano akcję "Z klasą na korty". To zupełnie nowa inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych z roczników 2015, 2016 i 2017.
 
Zapraszamy szkoły do zgłaszania klas, które będą mogły wziąć udział w naszej akcji. Klasy, które zostaną zakwalifikowane zaprosimy na krótkie testy sprawnościowe, które wyłonią najsprawniejsze klasy w Poznaniu. W ramach akcji dzieci będą miały okazję także poznać zasady gry w tenisa oraz tenisowy savoir vivre, a także poszerzyć wiedzę o ekologii
- tłumaczy Ewelina Sterczewska, menadżerka Parku Tenisowego Olimpia.

To nie wszystko. Dla najlepszych klas zostały przygotowane nagrody w postaci sprzętu sportowego, a dla najlepszych uczniów wyjątkowe nagrody. 
 
Mogę zdradzić, że ze wszystkich dzieci, które wezmą udział w tej akcji podczas Enea Poznań Open, wybierzemy dwunastkę, sześć dziewczynek i sześciu chłopców, którą zaprosimy do udziału w specjalnym, rocznym programie szkolenia tenisowego pod okiem kadry szkoleniowej Parku Tenisowego Olimpia. Będzie to program bezpłatny, a jego uczestnicy otrzymają także wsparcie sprzętowe
 
- zdradza Ewelina Sterczewska i podkreśla, że promowanie tenisa wśród dzieci za pomocą tej akcji nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów:
 
Partnerem głównym akcji jest Enea, a program ekologiczny odbywa się dzięki wsparciu firmy Abrys. Przygtowaliśmy miejsca dla aż 500 uczniów ze szkół z Poznania i okolic, dlatego zapraszamy do zgłaszania się do udziału. Jest to możliwe przez wypełnienie specjalnego formularza.
 
Wspomniany formularz dla klas (grup) można znaleźć tutaj https://bit.ly/zklasanakorty
Zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca lub osiągnięcia limitu  500 uczestników. Akcja odbędzie się w Parku Tenisowym Olimpia, przy ulicy Warmińskiej 1, w dniach 17-20 czerwca.