We Wrocławiu bez rewanżu. Koszykarki Enei AZS-u przegrały ze Ślęzą

Autor: | Zdjęcie: Konrad Czapracki/Enea AZS Politechnika Poznań

We Wrocławiu bez rewanżu. Koszykarki Enei AZS-u przegrały ze Ślęzą - Zdjęcie główne

foto Konrad Czapracki/Enea AZS Politechnika Poznań

Koszykówka Koszykarki Enei AZS-u Politechniki Poznań nie zdołały zrewanżować się Ślęzie Wrocław za porażkę na własnym parkiecie w pierwszej rundzie Orlen Basket Ligi Kobiet. Także w hali rywalek były słabsze, chociaż do formy wróciła po kontuzji Mikayla Vaughn. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta.

W pierwszej rundzie, w meczu w Poznaniu Akademiczki przegrały 57:72 i do Wrocławia pojechały żądne rewanżu. W pełni sił była już Mikayla Vaughn, cały tydzień przepracowała z zespołem Aisha Sheppard. Początkowo swoje tempo narzuciły jednak wrocławianki i prowadziły 7:4. Zespół Wojciecha Szawarskiego odrobił tę startę i po rzutach za trzy Alicji Rogozińskiej i Weroniki Piechowiak zbudował kilkupunktową przewagę 18:14. Wrocławianki w końcówce pierwszej kwarty jednak zacieśniły szeregi i wyszły na czteropunktowe prowadzenie.

W drugiej kwarcie było podobnie. Gra była bardzo wyrównana. Najpierw kilka punktów więcej miały koszykarki Ślęzy, potem Enei AZS-u, w czym spora zasługa świetnie walczącej pod tablicami Mikayli Vaughn. Na przerwę oba zespoły schodziły z identycznym dorobkiem punktowym - 36 oczek.

Decydująca o wyniku spotkania okazała się trzecia odsłona, w której znów na wysokie obroty weszła Ślęza. Przez pięć minut poznanianki rzuciły zaledwie 3 punkty, tracąc aż 14. Prowadzona przez niezwykle skuteczną Alexę Held drużyna z Wrocławia wyraźnie zdominowała Akademiczki i wyszła na przekonujące prowadzenie (57:43).

AZS walczył jednak do końca. Na trzy i pół minuty przed końcową syreną przegrywał tylko 64:72. Niecelne rzuty Agnieszki Skobel i Jovany Popović nie pozwiliły jednak na doprowadzenie choćby do remisu. Ostatecznie Ślęza triumfowała 75:64.

W sobotę, 20 stycznia, koszykarki Enei AZS-u zagrają we własnej hali z BC Polkowice.

Ślęza Wrocław – Enea AZS Politechnika Poznań 75:64 (24:20, 12:16, 24:12, 15:16)

Punkty: dla Ślęzy Wrocław: Alex Held 29, Angel Baker 16, Aleksandra Mielnicka 10, Digna Strautmane 9, Martyna Pyka 6, Karolina Stefańczyk 3, Natalia Kurach 2.

Punkty dla Enei AZS-u Politechniki Poznań: Mikayla Vaughn 26 (12 zbiórek), Alicja Rogozińska 10, Agnieszka Skobel 10, Weronika Piechowiak 7, Aisha Sheppard 7, Mailis Pok 2, Jovana Popović 2