Reklama lokalna
reklama

Golęcin nie tylko dla żużla. Będzie modernizacja boiska, rozstrzygnięto pierwszy przetarg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

Golęcin nie tylko dla żużla. Będzie modernizacja boiska, rozstrzygnięto pierwszy przetarg - Zdjęcie główne

foto Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PozostałePoznańskie Inwestycje Miejskie kontynuują działania mające na celu modernizację obiektu na Golęcinie. Mowa o stadionie żużlowym, który ma służyć także innym dyscyplinom sportu. Wyłoniono już firmę, która wykona projekt nowego boiska. Wśród wytycznych, które znalazły się w zapytaniu ofertowym, a które projekt musi zawierać są m.in.: wymiana murawy z trawiastej na sztuczną (syntetyczną), zaprojektowanie boiska z licencją PZPN i Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.
Reklama lokalna
reklama

Chętnych do wykonania projektu, na który zamawiający, czyli Poznańskie Inwestycje Miejskie były w stanie wydać 158 670,00 złotych nie brakowało. Na zapytanie ofertowe odpowiedziało sześć firm. Zaproponowano dość rozbieżne kwoty od 48 do 339 tysięcy złotych. Wybrano ofertę projektu za niecałe 79 tysięcy złotych.  

Co to za projekt?

Zadaniem wybranej firmy będzie zaprojektowanie obiektu i uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń i decyzji do modernizcji boiska znajdującego się wewnątrz toru żużlowego. Mają tam powstać pełnowymiarowe boisko piłkarskie i do futbolu amerykańskiego.

Głównym celem modernizacji będzie wymiana naturalnej nawierzchni trawiastej na trawę syntetyczną, wraz z wykonaniem wymaganych warstw podbudowy z wyposażeniem, aby umożliwić maksymalną eksploatację boiska przez cały rok, 7 dni w tygodniu, przez około 14 godzin dziennie, na potrzeby zarówno rozgrywania meczów piłkarskich do poziomu IV Ligi Piłkarskiej, jak i futbolu amerykańskiego w ramach Polskiej Ligi Futbalu Amerykańskiego

reklama

- czytamy w opisie zadania. 

Zgody PZPN, PFL i PZM

Sporym wyzwaniem dla firmy projektowej będzie dostosowanie projektu do innego, już istniejącego, które dotyczy przebudowy obrzeża, odwodnienia toru żużlowego, instalacji kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia toru żużlowego. Jednym z zadań będzie więc sprawdzenie, czy zaprojektowane oświetlenie toru będzie również odpowiednie dla projektowanego boiska piłkarskiego i futbolu amerykańskiego. Jeśli okaże się, że projekty nie są spójne, to projekt odwodnienia toru i oświetlenia trzeba będzie wykonać ponowanie.

Celem będzie także uwzględnienie wszystkich wytycznych wskazanych w regulaminach rozgrywek IV ligi piłkarskiej oraz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Projektant będzie więc uzgadniał projekt boiska z PZPN-em (potwierdzenie spełniania wymagań IV ligi piłkarskiej), Polską Ligą Futbolu Amerykańskiego (potwierdzenia możliwości rozgrywania meczów PFL1 lub PFL2), ale także z Polskim Związkiem Motorowym (braku kolizji z czynnym torem żużlowym).

reklama

Torem trzeba będzie się podzielić?

Jeśli projekt boisk spełniających licencje FIFA QUALITY, PZPN IV Liga Polska będzie kolidował z torem żużlowym, to mają zostać zastosowane rozwiązania umożliwiające skorzystanie z powierzchni toru żużlowego. Wskazane są np. uwzględnienie zastosowania dodatkowych okładzin tymczasowych na narożach boiska, które mogłyby być rozkładane na czas rozgrywek.

Kiedy projekt będzie gotowy?

Projektowanie będzie składało się z trzech etapów. Ostatni musi się skończyć maksymalnie 90 dni od dnia podpisania umowy. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama