Do Poznania przyjechali zawodnicy Olimpiad Specjalnych, czyli z niepełnosprawnością intelektualną z województw: lubuskiego, śląskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Rywalizowali w wyścigach indywidualnych na dystansach 25 i 50 metrów oraz w sztafetach. Pierwszego dnia w preeliminacjach, drugiego w finałach.
To są zawody, które organizujemy cyklicznie. Dają one zawodnikom możliwość rywalizcji z kolegami i koleżankami z różnych oddziałów regionalnych, czyli nie tylko z Wielkopolski. To bardzo dobra okazja do sprawdzenia swoich możliwości
- tłumaczy Natalia Nowak, dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie - Poznań, która przyznaje, że pływanie to niezwykle ważna dyscyplina dla członków Olimpiad Specjalnych.
To są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które trenują pływanie przez cały rok, bo to jedna z dyscyplin cieszących się największą popularnością. Zawodnicy są w tym trenowaniu bardzo wytrwali, pełni pasji, zmobilizowani. Ale takie zawody to także dla nich próba radzenia sobie ze stresem i z wyzwaniami. To dla nich też rodzaj rehabilitacji ruchowej, ale też i ważny aspekt funkcjonowania w społeczeństwie.
Zawody Olimpiad Specjalnych w Termach Maltańskich zostały sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miasta Poznań i Urzędu Marszałkowskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.