Reklama lokalna
reklama

Mamy Akademickich Mistrzów Świata. Medale poznańskich osad

Opublikowano:
Autor:

Mamy Akademickich Mistrzów Świata. Medale poznańskich osad - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WioślarstwoPolskie osady wioślarskie wywalczyły 11 medali Akademickich Mistrzostw Świata. W gronie tych, którzy w Rotterdamie stanęli na podium byli poznaniacy. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli dwa złote, srebrny i brązowy medal.
Reklama lokalna
reklama

Uczestnikom Akademickich Mistrzostw Świata przyszło sie mierzyć nie tylko z rywalami, ale także z trudnymi warunkami pogodowymi. Na torze Willem-Alexander Baan pod Rotterdamem wiał silny wiatr. Polacy popłynęli w jedenastu finałach, w siedmiu poznańskich klubów/uczelni wyższych.

Mamy Akademickich Mistrzów Świata

Mistrzowski tytuł wywalczyły startujące w dwójce podwójnej wagi lekkiej Jessika Sobocińska (Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego/Posnania Poznań) i Zuzanna Jasińska. Polki nie dały szans rywalkom, Włoszki i Węgierki wyprzedziły na mecie o sześć i dziesięc sekund. Dla tej osady był to ostatni start na deblu wagi lekkiej.

Na początku było trochę zdenerwowania, ale z czasem zaczęłyśmy się tym bawić i cieszyć się, że możemy tu wystartować

reklama

- przyznała Jessika Sobocińska w wywiadzie dla AZS.

Złoty medal  Akademickich Mistrzostw Świata wywalczył także Jakub Woźniak. Wioślarz KW 1904 Poznań studiujący na WSG Bydgoszcz płynąc w dwójce podwójnej z Konradem Domańskim stoczyli ciekawy bój z osadami z Włoch i Czech. Prowadzili od startu do mety skutecznie odpierając próby ataku rywali.

Tak naprawdę mocno się nie wysilaliśmy, bo warunki za bardzo nie pozwalały na mocną jazdę. Wyszliśmy ze startu i kontrolowaliśmy cały bieg. Nie spodziewaliśmy się większych problemów i przyjechaliśmy do Rotterdamu po złoto. Szkoda tylko że warunki nie dały pokazać mocnego wioślarstwa

— przyznał Domański. 

Srebri i brąz czwórek

Bardzo ciekawy był finał czwórek mieszanych z udziałem Gabrieli Stefaniak, Rozalii Linowskiej, Cezarego Litki i Krzysztofa Kasparka. Polacy byli jednym z faworytów do wygranej i wyścig zaczęli świetnie. Na półmetku dali jednak się dogonić Włochom i ostatecznie to rywale byli o trzy sekundy szybsi.

reklama

Warunki ponownie były bardzo ciężkie, ten wiatr nie pomagał, a dziś był najsilniejszy z tych trzech dni zawodów. Jest lekki niedosyt, ale w takim składzie tylko kilka razy byliśmy na wodzie w Wałczu, więc nie ma się co załamywać. Cieszy to, że wracamy z medalem do Polski

— spowiedział Cezary Litka. 

W walce o złoty medal była także męska czwórka bez sternika. Bartłomiej Sopoński, Oskar Streich, Bartosz Bartkowski, Emilian Jackowiak (AWF Poznań/Posnania Poznań). Biało-czerwoni też ścigali się z osadą z Włoch oraz Kanady. Najpierw prowadzili Kanadyjczycy, Polacy byli na drugim miejscu. Na finiszu najwięcej sił zachowała osada z Italii, nasza łódka wpłynęła na metę jako trzecia. 

Zaraz za podium

Blisko wywalczenia medali była także biało-czerwona dwójka bez sternika Szymon Tomiak (Politechnika Poznańska/Posnania Poznań, Tomasz Lewicki oraz żeńska dwójka podwójna Barbara Jęchorek (Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego/Posnania Poznań) i Anna Khlibenko.

reklama

 

Medale poznańskich zawodników w Akademickich Mistrzostwach Świata:

  • złote:
dwójka podwójna wagi lekkiej Jessika Sobocińska, Zuzanna Jasińska

dwójka podwójna Jakub Woźniak, Konrad Domański 

  • srebrne:
- czwórka mieszana Gabriela Stefaniak, Rozalia Linowska, Cezary Litka i Krzysztof Kasparek

  • brązowe
czwórka bez sternika Bartłomiej Sopoński, Oskar Streich, Bartosz Bartkowski, Emilian Jackowiak 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama