Autor: | Zdjęcie: sportowy-poznan.pl

AZS Politechnika liderem, Grunwald nad przepaścią. Mistrz Polski może spaść do 1. ligi - Zdjęcie główne

foto sportowy-poznan.pl

Hokej na trawie Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej halowej Hokej Superligi aż cztery zespoły są zagrożone degradacją. W tym gronie jest broniący mistrzowskiego tytułu Grunwald Poznań, który w najciekawszym sobotnim meczu przegrał z liderującym AZS-em Politechniką, chociaż prowadził już 2:0.

Halowy sezon Hokej Superligi jest tak wyrównany i zacięty, że przed meczami nie należy patrzeć na ligową tabelę i miejsca poszczególnych zespołów. Potwierdzeniem tej tezy było spotkanie pomiędzy liderującym AZS-em Politechniką Poznańską i wciąż walczącym o miejsce w czołowej szóstce (co gwarantuje grę o medale) Grunwaldem Poznań. Mistrzowie Polski rozpoczęli mecz wyśmienicie, bo od dwóch goli Artura Mikuły i prowadzenia 2:0. Politechnika po trafieniach Roberta Pawlaka i Szymona Stotko wyrównała, a w 21. minucie po golu Henryka Wolsztyńskiego pierwszy raz w tym meczu objęła prowadzenie.

Wymiana ciosów trwała przez całe spotkanie, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Jeszcze na początku czwartej kwarty Wojskowi wygrywali 6:5. Karol Gumny doprowadził jednak do remisu, a w ostatnich trzech minutach Robert Pawlak dwukrotnie pokonał będącego i tak w świetnej dyspozycji Mateusza Popiołkowskiego i Politechnika wygrała derby Poznania 8:6.

Jestem naprawdę bardzo zadowolony. Nie tylko z wygranej i wyniku, ale z postawy mojego zespołu i z zaangażowania. Jesteśmy przecież już pewni gry w czołowej szóstce, a mimo to moi zawodnicy chcieli dzisiaj wygrać i pokazali charakter. Świetny mecz rozegrał Robert Pawlak. Chociaż Mateusz Popiołkowski bronił wiele jego strzałów, za to, co robił w bramce to wielkie chapeau bas, to on nie deprymował się, zachował spokój i w końcówce przesądził o naszej wygranej

- mówił Dariusz Rachwalski, trener AZS-u Politechniki.

W zupełnie odmiennym nastroju był trener Grunwaldu Szymon Hutek:

Najgorsze jest to, że znów przegrywamy w końcówce. Prowadzimy, mamy plan, a kończy się na głupich błędach i porażce. Jesteśmy źli, bo wiadomo, jaka jest nasza sytuacja w tabeli.

A sytuacja mistrza Polski w tabeli jest taka, że zajmuje szóste miejsce, ale ma tyle samo punktów, co trzy inne zespoły LKS Rogowo, Stella Gniezno i Enea AZS AWF Poznań. I każda z tych drużyn może opuścić najwyższą klasę rozgrywek. W przypadku Wojskowych, którzy w ostatnich latach zdominowali rozgrywki halowe byłaby to ogromna sensacja.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań w ostatniej serii spotkań będą szukać punktów w Gąsawie z LKS-em, który dzisiaj niespodziewanie wygrał w Poznaniu z Wartą 5:4. Zieloni, podobnie, jak Grunwald prowadzili już 2:0 po dwóch golach Mikołaja Gumnego, a następnie 3:1 (po kolejnym trafieniu tego zawodnika), ale między 40. a 55 minutą dopuścili rywali "do głosu" i stracili punkty.

Porażki doznała też Enea AZS AWF Poznań, ulegając w piątkowy wieczór Pomorzaninowi Toruń 5:11. Ostatnią kolejkę rundy zasadniczej zaplanowano na 10 lutego.