Seria podtrzymana. Koszykarki Enei AZS-u z czwartą wygraną z rzędu

Autor:

Seria podtrzymana. Koszykarki Enei AZS-u z czwartą wygraną z rzędu - Zdjęcie główne
Zobacz
50
zdjęć

Koszykówka Koszykarki Enei AZS-u Politechniki Poznań sprawiły swoim kibicom świąteczny prezent. W meczu 11. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet pokonały Energę Polski Cukier Toruń odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Do końcowego triumfu poprowadziła drużynę Mikayla Vaughn, która rzuciła 34 punkty i miała 12 zbiórek.

To było dla obu drużyn bardzo ważne spotkanie. Zarówno Enea AZS, jak i Energa Toruń wciąż nie mogą być pewne awansu do fazy play-off, a do tego sąsiadują w ligowej tabeli. Poznanianki przystąpiły do meczu zmotywowane trzema z rzędu zwycięstwami i z ogromną wolą walki o kolejną wygraną.

Pierwsze dwie kwarty to bardzo wyrównana gra z delikatną przewagą koszykarek z Torunia, w szeregach których trudne do zatrzymania były Angelika Stankiewicz i Keishana Washingotn. Ale poznanianki nie pozwoliły rywalkom zbudować dużej przewagi, a w trzeciej kwarcie to one dyktowały warunki gry. Królowała Mikayla Vaughn, która w całym spotkaniu zdobyła 34 punkty i miała 12 zbiórek.

Nie ważne, jak zaczęłyśmy ten mecz, ale jak go skończyłyśmy. Cieszę sie bardzo z wygranej oraz z tego, że potrafiłyśmy odeprzeć ataki rywalek i nie pozwoliłyśmy sobie odebrać zwycięstwa

- mówiła po meczu Mikayla Vaughn.

Rzeczywiście, pod koniec czwartej kwarty, po celnym rzucie La Mamy Kapingi Maweja oraz kolejnym wejściu pod kosz Angeliki Stankiewicz  koszykarki z Torunia zmniejszyły straty do zaledwie czterech punktów (80:76). Skuteczną dwójkową akcją odpowiedziały jednak Mailis Pokk i Mikayla Vaughn, a po chwili odważnie pod kosz weszła Alicja Rogozińska. Chociaż po faulu wykorzystała tylko jeden rzut osobisty, to Akademiczki miały na tyle bezpieczną przewagę, że nie oddały już zwycięstwa. Wygrały 85:76.

To był dla nas bardzo ważny mecz. Ale po tym słabym początku sezonu weszłysmy na właściwe tory, gramy lepiej w obornie, co pokazałyśmy dzisiaj zwłaszcza w drugiej połowie. Wygrana daje nam jeszcze więcej pewności siebie i dużo optymizmu

- przyznała Alicja Rogozińska.

O naszym zwycięstwie przesądziła większa agresja w drugiej połowie. Po zmianie stron nasza defensywa stała się bardziej szczelna i dzięki temu rywalki zdobywały mniej punktów. Bardzo się cieszę, że mamy spokojne święta i bilans 5:5, bo to był nasz plan minimum na pierwszą część rozgrywek

- powiedział Wojciech Szawarski, trener poznańskiej drużyny.

Koszykarki Enei AZS-u Politechniki Poznań zagraa w tym roku jeszcze dwa spotkania, obydwa we własnej hali. 27 grudnia podejmą VBW Arkę Gdynia, a 30 grudnia Zagłębie Sosnowiec.

Enea AZS Politechnika Poznań - Energa Toruń  85:76 (21:24, 24:21, 24:13, 16:18)

Punkty dla Enei AZS-u: Mikayla Vaughn 34, Mailis Pokk 13, Jovana Popović 10, Agnieszka Skobel 9, Zuzanna Puc 7, Alicja Rogozińska 6, Aleksandra Żukowska 6.
Punkty dla Energi Toruń:  Keishana Washington 20, Angelika Stankiewicz 17, La Mama Kapinga Maweja 16, Asia Strong 10, Wiktoria Sobiech 7, Jowita Ossowska 4, Olena Boiko 2.