Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Zadanie wykonane. Enea II AZS Poznań zwyciężyła po raz czwarty z rzędu! WIDEO + GALERIA - Zdjęcie główne
25

foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Koszykówka Niedzielne spotkanie I ligi przebiegło pod dyktando gospodarzy z Poznania. Rezerwy ekstraklasowej Enei AZS-u Politechniki Poznań bez większych problemów uporały się z niżej notowanym Isandsem Wichosiem Jelenia Góra, wygrywając 82:68.

Niepodważalnym faworytem starcia 14. kolejki I ligi był poznański zespół. Podopieczne Grzegorza Zielińskiego mogły pochwalić się dorobkiem 7 zwycięstw i 6 porażek, natomiast rywalki miały na koncie zaledwie 2 wygrane w 13 rozegranych meczach. W spotkaniu I rundy rezerwy Enei pokonały na wyjeździe zespół z Jeleniej Góry 66:57 i w niedzielę chciały potwierdzić, że nie było to dziełem przypadku.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji Akademiczek. Po upływie zaledwie 5 minut i trafieniu Wiktorii Haegenbarth gospodarze prowadzili już 18:6. Dobra forma na atakowanej i bronionej połówce poskutkowała rosnącą przewagą, która na zakończenie drugiej kwarty wynosiła aż 23 „oczka" (53:30).

Po zmianie stron zawodniczki z Jeleniej Góry ruszyły do odrabiania strat. Trio Haryńska – Grądzka – Koc dawało się poznaniankom we znaki i dzięki celnym rzutom zmniejszyło prowadzenie podopiecznych trenera Zielińskiego do 11 punktów. W czwartej kwarcie Wichoś zdołał zbliżyć się jeszcze bardziej (70:63), jednak Enea była w stanie opanować sytuację i ostatecznie wygrała 82:68.

Enea AZS II Poznań – Isands Wichoś Jelenia Góra 82:68
(30:16, 23:14, 15:27, 14:11)

Punktowały dla Enei: Jarecka 13, Piechowiak 13, Koryzna 12, Brzustowska 9, Główczak 8, Haegenbarth 8, Napierała 7, A. Piasecka 2, M. Piasecka 2

Zachęcamy do posłuchania fragmentów pomeczowych wypowiedzi trenera Enei AZS-u II Poznań, Grzegorza Zielińskiego oraz skrzydłowej, Weroniki Jareckiej, a także do obejrzenia krótkiej galerii.