Każda seria ma swój koniec. Smutny dzień także dla piłkarek Lecha UAM

Autor: | Zdjęcie: Radosław Jurga/archiwum

Każda seria ma swój koniec. Smutny dzień także dla piłkarek Lecha UAM - Zdjęcie główne

foto Radosław Jurga/archiwum

Piłka nożna Sobota, 25 maja 2024 przejdzie do historii Lecha Poznań. Piłkarze w fatalnym stylu przegrali w ostatnim meczu w sezonie z Koroną Kielce przyczyniając się do spadku z ekstraklasy Warty Poznań. Drużyna rezerw Kolejorza spadła z drugiej ligi. Jakby tego było mało, piłkarki Lecha UAM Poznań przegrały 1:4 w Rzeszowie z Resovią i definitywnie zamknęły sobie drogę do awansu do Ekstraligi. A była to dopiero pierwsza porażka tej wiosny, po dziewięciu wygranych z rzędu …

Popołudniowy mecz pierwszoligowego Lecha Poznań UAM z Resovią Rzeszów rozpoczynał się równo z finałem Ligi Mistrzyń. Dla podopiecznych Alicji Zając miał on jednak nie mniejszą wagę – wygrana Skry Częstochowa 2:0 z Polonią w Środzie Wielkopolskiej kilka godzin wcześniej oznaczała, że poznanianki do wiceliderek znów traciły cztery punkty. Po dziewięciu wygranych na wiosnę, na drodze rozpędzonej lokomotywy Poznania stanął jednak lider zaplecza Ekstraligi.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla poznanianek. W piątej minucie wynik meczu otworzyła Marika Purgacz. Już trzy minuty później jednak gospodynie wyrównały, a gole z 27. i 43. minuty spotkania dały im dwubramkowe prowadzenie przed zejściem do szatni.

Po powrocie na boisko padł tylko jeden gol – również dla Resovii, która dzięki temu zapewniła sobie mistrzostwo 1. ligi i awans, wraz ze Skrą Częstochowa. Straty Lecha UAM z pierwszej rudny sezonu okazały się zbyt duże, pomimo świetnej wiosny.

Sezon ligowy 2023/2024 Lech UAM zamknie za dwa tygodnie na stadionie przy ulicy Zagajnikowej. Gdy opadnie kurz po meczach reprezentacji Polski z Niemkami, w drugi weekend czerwca do Poznania przyjedzie Trójka Staszkówka/Jelna – klub, który w karierze miał już swoją przedstawicielkę w kadrze Niny Patalon. Kibice z Poznania patrząc na rozwój swoich ulubienic mogą jednak być spokojni, że wkrótce i stolica Wielkopolski będzie mogła poszczycić się reprezentantkami swojego klubu.

Resovia Rzeszów - Lech Poznań UAM 4:1 (3:1)