reklama

Rekordowy budżet na stypendia sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W puli już 1,5 miliona, a to nie koniec

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum/biuro prasowe UMWW

Rekordowy budżet na stypendia sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W puli już 1,5 miliona, a to nie koniec - Zdjęcie główne

Grupa stypendystów podczas uroczystości wręczenia w roku 2021 | foto archiwum/biuro prasowe UMWW

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polityka i finanse W czwartkowe przedpołudnie w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbędzie się uroczystość wręczenia stypendiów sportowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Otrzyma je 97 sportowców z naszego regionu, medalistów i uczestników mistrzostw świata i Europy w kategoriach młodzieżowiec i junior. Na scenie pojawią się także sportowcy, którzy wywalczyli już kwalifikacje olimpijskie. Samorząd nie tylko utrzymał dla nich system stypendialny, ale znacznie podwyższył kwoty tych dotacji. I dotyczy to także stypendiów młodzieżowych. Tak wysokie nie były jeszcze nigdy.
reklama

System stypendiów olimpijskich Samorządu Województwa Wielkopolskiego jest unikatowy w skali kraju. Każdy sportowiec, który wywalczy kwalifikację, otrzymuje stypendium od momentu jej wywalczenia. I to bez względu, czy jest to już kwalifikacja imienna, czy dla kraju. Wsparcie finansowe będzie otrzymywał do samego startu w Paryżu. Jeśli zajmie w igrzyskach miejsce 1-8, to stypendium będzie przedłużone o kolejny rok. Przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, kwota miesięcznego stypendium z Urzędu Marszałkowskiego wynosiła 3 000 złotych, teraz kwota wzrosła do 5 000 złotych (miesięcznie).

Do tej pory, kwalifikację olimpijską wywalczyło sześcioro sportowców z Wielkopolski, nie wszyscy jednak złożyli już w Urzędzie Marszałkowskim odpowiednie wnioski, a to jest niezbędne do otrzymania stypendium. Wywalczenie kwalifikacji musi też zostać potwierdzone przez klub i związek sportowy. Kwalifikacje mają: Maksymilian Wechta (jeździectwo/skoki przez przeszkody/Wechta Rosnówko), Paweł Warszawski (jeździectwo/WKKW/SJ Baborówko), Alicja Konieczek (lekka atletyka/bieg na 3000 metrów z przeszkodami/AZS Poznań), Karolina Naja (kajakrstwo/K4 500/KS Posnania), Martyna Klatt (kajakarstwo/K2 500/AZS AWF Poznań) i Szymon Wierzbicki (żeglasrtwo/49er/AZS Poznań).

Ponad milion złotych dla młodzieżowców

Poprzez wsparcie finansowe, jakim są stypendia sportowe, będziemy towarzyszyć młodym sportowcom w tym trudnym procesie przygotowania do startów. Zapewniam, że będziemy je kontynuować również w kolejnych latach

– mówił na ubiegłrocznej uroczystości wręczenia stypendiów młodzieżowych Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

I słowa dotrzymał. Co więcej, już w kwietniu rozpoczęto prace nad podjęciem uchwały o zwiększeniu wysokości stypendiów dla najlepszych z regionu sportowców startujących w kategoriach młodzieżoweic i junior. Medaliści mistrzostw świata i Europy otrzymają miesięcznie, przez rok 1200 złotych (było 600 złotych), a zawodnicy, którzy w takich zawodach zajęli miejsca 4-8, 800 złotych miesięcznie (było 400 złotych).

Rekordowa liczba stypendystów

Rekordowe są nie tylko kwoty stypendystów, ale także liczba osób, która je w czwartek otrzyma. Będzie to aż 97 sportowców z 30 wielkopolskich klubów, którzy reprezentują 18 dyscyplin olimpijskich. To oznacza, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego zapewni wsparcie finansowe dla młodych sportowców w wysokości 1 089 600 złotych.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama