reklama

8 firm chce budować pływalnię przy Taborowej. Większość ofert przekracza kosztorys

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

8 firm chce budować pływalnię przy Taborowej. Większość ofert przekracza kosztorys - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Pozostałe Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła oferty nadesłane w postępowaniu przetargowym, którego celem jest wyłonienie wykonawcy na budowę pływalni przy ul. Taborowej. Zainteresowanie projektem jest bardzo duże, bo zgłosiło się aż osiem firm. Tyle, że większość złożonych ofert przekracza zakładany kosztorys na tę inwestycję. Wiadomo też jak obiekt będzie się nazywał.
reklama

Nowa pływalnia, która ma stanąć w miejscu starej, wyłączonej z użytku w 2019 roku z powodu złego stanu technicznego (zniszczenia konstrukcji stropów nad piwnicą, więźby dachowej i zawilgocenie ścian). Wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie budowy interesuje nie tylko miłośników pływania z dzielnicy Grunwald, ale także Akademię Judo, która w budynku przy Taborowej ma obecnie swoją siedzibę. W momencie wyłonienia wykonawcy i terminie rozbiórki budynku będzie musiała lokal zmienić (Miasto znalazło już tymczasową, zastępczą lokalizację).

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyła właśnie oferty nadesłane w postępowaniu przetargowym. Chętnych do budowy obiektu jest aż osiem firm.

Liczba ofert oraz wskazane w nich kwoty świadczą o kolejnym dobrze przygotowanym i przeprowadzonym postępowaniu przetargowym. Teraz standardowo przystępujemy do analizy nadesłanych dokumentów. Po procesie weryfikacji wyłonimy najlepszą ofertę, a w kolejnych krokach podpisana zostanie umowa na realizację robót budowlanych

– zapowiedział Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wiadomo już, że z osiem ofert tylko trzy mieszczą się w kosztorysie. Ten zakładany kosztorys to 43 miliony złotych. Tyle Miasto zabezpieczyło na tę inwestycję, z czego 30 milionów pochodzi z dofinansowania rządowego. Najtańsza ze złożonych w PIM ofert jest na kowtę 36,2 miliona złotych. 

Jeśli przetrag zostanie rozstrzygnięty w terminie, to prace powinny ruszyć już w czerwcu. Umowa zakłada, że wykonawca na budowę będzie miał 630 dni, co znacza, że pierwsi klienci powinni skorzystać z pływalni w połowie 2026 roku. 

Nie tylko basen

W nowym budynku zaprojektowano basen o długości 25 metrów i 16 metrów szerokości, z którego jednocześnie będzie mogło korzystać 96 osób. Ma być także drugi, rekreacyjny basen, służący do nauki pływania, składający się z dwóch połączonych niecek o wymiarach 5x9 metró, mieszczący jednocześnie 30 osób. Powstanie też basen z hydromasażem. Użytkownicy będą mogli korzystać z przebieralni oraz natrysków i sanitariatów, sali rehabilitacji i fitness, zespołu saun, a także pomieszczeń odnowy biologicznej. Zaplanowano również miejsce na małą kawiarnię. Nowoczesna pływalnia będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przewidziano także stosowne zaplecze. Swoje przestrzenie będzie miała administracja obiektu, instruktorzy, trenerzy i służby medyczne. Powstaną pomieszczenia magazynowe i gospodarcze, przeznaczone do obsługi infrastruktury technicznej.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca zajmie się również zagospodarowaniem terenu wokół pływalni. W sąsiedztwie budynku zostaną wybudowane jezdnie manewrowe, chodniki i 26 miejsc postojowych, w tym dwa przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Nasadzona zostanie nowa zieleń – graby, kosodrzewina i rozplenica japońska. Ponadto powstanie podziemny zbiornik retencyjny, który częściowo będzie zatrzymywał wody opadowe w obrębie działki.

Na projekcie widać też nazwę obiektu. Będzie Pływalnia Miejska Grunwald.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama