Świetny mecz i pierwszy punkt badmintonistów Academy Hawel w Ekstralidze

Autor: | Zdjęcie: archiwum sportowy-poznan.pl

Świetny mecz i pierwszy punkt badmintonistów Academy Hawel w Ekstralidze - Zdjęcie główne

foto archiwum sportowy-poznan.pl

Badminton Najlepszy mecz w sezonie i pierwszy punkt w nowym sezonie poznańskiej drużyny Badminton Academy Hawel. Tak było w Markach w meczu kończącym 3. kolejkę LOTTO Ekstraligi. Starcie z miejscowym WWL Badminton Marcovia było niezwykle emocjonujące, a o końcowym zwycięstwie gospodarzy zdecydowała dopiero gra mieszana.

To była prawdziwa badmintonowa uczta. I to już od samego początku, bo po pierwszych pojedynkach deblowych był remis. Dominika Kwaśnik i Katerina Zuzakova w dwóch szybkich setach pokonały Idę Wiśniewską i Magdalenę Witek, ale gospodarze triumfowali w deblu męskim. Spotkanie było bardziej zacięte, w obu setach para Mateusz Danielak/Marcin Nowak zwyciężyła Rafała Hawla i Macieja Kowalika do 11.

Po dwóch kolejnych pojedynkach wciąż był remis. Kolejny punkt dla poznańskiej drużyny zdobyła Katerina Zuzakova, która okazała się lepsza od Anastasii Volkovej. Tyle, że Yelyzaveta Zharka uległa Anastasii Alymovej. Starcie w Markach było kolejnym spotkaniem, w którym dobrą formę zaprezentował doświadczony kapitan poznańskiej ekipy Rafał Hawel. Grającego trenera WWL Badminton Marcovii Marki, Mykolę Shkliaieva pokonał 15:5, 15:8. Dało to prowadzenie zespołowi z Poznania, ale tylko na chwilę, ponieważ w drugim męskim singlu Michał Szczypka wyraźnie przegrał z Mateuszem Danielakiem.

Na tablicy wyników widniał remis (3:3), o wszystkim decydowała więc gra mieszana. I była to prowadziwa wojna nerwów. Dominika Kwaśnik i Maciej Kowalik przegrali pierwszego seta z Marcinem Nowakiem i Magdaleną Witek 13:15, ale w drugiej, równie zaciętej partii doprowadzili do wyrównania (15:14). W trzecim secie delikatną przewagę zdobyli gospodarze i to oni ostatecznie wygrali pojedynek, a Marcovia Marki całe spotkanie 4:3.

Dla drużynhy  WWL Badminton Marcovia Marki było to drugie zwycięstwo w sezonie. Zespół z Poznania zdobył swój pierwszy punkt w sezonie w Lotto Ekstralidze na ligowym koncie, ale nadal zajmuje w niej ostatnie miejsce. Liderem jest SKB Liptol-Malow Suwałki. Drużyna ze stolicy Wielkopolski kolejny ligowy mecz rozegra 12 grudnia w Bieruniu.

Mateusz Danielak – Michał Szczypka 15:5, 15:7
Marcin Nowak/Magdalena Witek – Maciej Kowalik/Dominika Kwaśnik 15:13, 14:15, 15:10