Reklama lokalna
reklama

Nowe boisko w Poznaniu. W wyjątkowym miejscu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe boisko w Poznaniu. W wyjątkowym miejscu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PozostałeW Poznaniu zostało otwarte nowe, wielofunkcyjne boisko. Znajduje się przy siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka i nosi imię Tomasza Sadowskiego, założyciela tej organizacji. Obiekt ma służyć jednoczeniu ponad podziałami i kulturami, zbliżaniu środowisk i integracji poprzez sport.
reklama

Boisko znajduje się na terenie siedziby fundacji przy ul. Świętego Wincentego 6/9. Ceremonię otwarcia obiektu połączono z turniejem piłkarskim "Solidarni z Ukrainą", warsztatami, pokazami oraz koncertem muzyki ukraińskiej. Głównym przesłaniem wydarzenia było pomoganie.

 "Największym zwycięzcą jest nie ten, kto pokona przeciwnika, lecz ten, kto pokona słabość w sobie" - te słowa Tomasza Sadowskiego wpisują się w sportowy model pomagania, który jest nowoczesną i niezwykle potrzebną formą integracji i wpływania na zmiany postaw i włączenie osób borykających się z różnymi problemami życiowymi. Dlatego w drużynie Barki zagrały dwie pracownice "Barki", liderzy "Barki" z Poznania i ze Strzelec, Ukraińcy uczestniczący w naszych programach wsparcia, Koray - wolontariusz z Turcji, Andrew - z "Barki" UK i Przemek, który 20 lat temu stał na bramce w pierwszych meczach piłki ulicznej

reklama

- powiedział Bartosz Pawlak z Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka, główny inicjator budowy boiska.

Od ponad 30 lat wspierają potrzebujących  

Boisko na co dzień będzie służyć wszystkim tym, którzy korzystają z pomocy "Barki" - uczestnikom Centrum Integracji Społecznej, mieszkańcom wspólnot, osobom z Ukrainy wspieranym przez fundację, a także pracownikom i sąsiadom. Każdego roku będą się też odbywały turnieje dla drużyn z różnych środowisk. 

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wkład finansowy, jaki nasi partnerzy zdecydowali się przekazać na rzecz tej inwestycji. Marzyliśmy, by integrować partnerstwa, środowiska, ludzi różnej narodowości i poglądów, by pomagać - w szerokim rozumieniu - poprzez sport, kulturę, imprezy integracyjne, festyny, teatry, rewitalizację po promocję rzemiosła, ekologii i wiele innych form

reklama

- mówiła wzruszona Barbara Sadowska, przewodnicząca Zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. 

Fundacja powstała w 1989 roku. Jej celem jest rozwój społeczny grup marginalizowanych, zapewnienie im szansy odbudowy życia przez stworzenie programu pomocy wzajemnej, edukacji, rozwoju przedsiębiorczości w społeczeństwie obywatelskim. Z programów tych korzysta ok. 5000 osób rocznie. 

Fundacja prowadzi swoje działania nie tylko w Polsce, ale i w Anglii, Belgii, Holandii, Kanadzie, Irlandii i Islandii, a także w Macedonii Północnej, Kenii i w Demokratycznej Republice Konga. "Barka" otrzymała na przestrzeni ostatnich 34 lat liczne nagrody i wyróżnienia, w tym między innymi od Parlamentu Europejskiego, Banku Światowego, ONZ czy magazynu "Time".  

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama