Nieudany początek sezonu. Enea Energetyk Poznań z porażką na otwarcie I ligi

Autor: | Zdjęcie: Facebook / Prowadzenie imprez - Filip Majewicz

Nieudany początek sezonu. Enea Energetyk Poznań z porażką na otwarcie I ligi - Zdjęcie główne

foto Facebook / Prowadzenie imprez - Filip Majewicz

Siatkówka Falstart poznańskich siatkarek. W sobotnie popołudnie w hali D POSiR przy Drodze Dębińskiej Enea Energetyk Poznań przegrał z ECO HARPOON LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 w setach. Na pierwsze ligowe punkty podopieczne Marcina Patyka będą musiały poczekać przynajmniej tydzień.

Przed sezonem poznański Energetyk przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. Z klubem pożegnały się doświadczone zawodniczki takie jak rozgrywająca Aleksandra Stachowicz, przyjmujące Marta Pamuła i Agata Plaga, środkowa Klaudia Laskowska-Azab czy libero Julita Rafałko. Zarząd postanowił postawić na utalentowaną młodzież, która po długim okresie przygotowawczym w sobotę zainaugurowała rozgrywki I ligi. Na pierwszy ogień siatkarkom Enei Energetyka przyszło zmierzyć się z ECO HARPOON LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki, czyli zeszłorocznym wicemistrzem.

To wymagający przeciwnik, bo gra w specyficzny sposób. Przekonałyśmy się o tym kilka tygodniu temu. Wtedy wygrałyśmy, liczę, że także w walce o ligowe punkty będziemy lepsze

– powiedziała na oficjalnej konferencji prasowej rozgrywająca poznanianek Julia Sobalska.

Zespół z Mazowsza od samego początku narzucił wysoki poziom sportowy. Po serii udanych zagrywek świeżo pozyskanej Agaty Plagi LOS wyszedł na prowadzenie 8:1. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem gości 25:15. Drugi set do pewnego momentu układał się w podobny sposób. Po nieudanej obronie Wiktorii Stryjak tablica wskazywała wynik 23:15 dla zawodniczek Bartosza Kujawskiego. Wtedy Enea zanotowała serię siedmiu kolejnych punktów, jednak końcówka należała do bardziej doświadczonych rywalek, które zwyciężyły 25:22.

Mimo niekorzystnej sytuacji siatkarki ze stolicy Wielkopolski nie poddały się. W trzecim secie oba zespoły szły punkt za punkt, ale wszystko zmieniło się od stanu 11:9 dla gospodarzy. Sześć punktów z rzędu pozwoliło Energetycznym zbudować pokaźną zaliczkę i pewność siebie, co przerodziło się w wygraną 25:17. Niestety dla lokalnych fanów zgromadzonych w hali przy Drodze Dębińskiej, czwarta odsłona sobotniego spotkania okazała się być tą ostatnią. LOS potwierdził wysokie aspiracje, zwyciężając 25:20, a w całym meczu 3:1 w setach.

Najwięcej punktów dla triumfatorek zdobyły Agata Plaga (20) i Natalia Sidor (16). Wśród pokonanych na wyróźnienie zasłużyła Amelia Senica, która zapisała na swoim koncie 17 „oczek".

Na każdy mecz staram się wyjść jak najbardziej skupiona. Wiadomo, że jeśli gra się przeciwko byłemu zespołowi, to z tyłu głowy jest jednak myśl, że chciałabym się jeszcze lepiej zaprezentować. Miło było zobaczyć osoby, z którymi kiedyś grało się na jednym parkiecie. Coraz lepiej czujemy się razem na boisku. Drużyna jest nowa, więc z każdym meczem poznajemy się coraz bardziej. Siatkówka to gra błędów, jestem zadowolona z mojej gry, aczkolwiek wiem, co jeszcze muszę poprawić. Jesteśmy szczęśliwe że zdobyliśmy trzy punkty

– powiedziała dla Sportowego Poznania MVP zawodów, reprezentantka LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki Agata Plaga.

W następnej kolejce Enea Energetyk Poznań podejmie Sokół & Hagric Mogilno. Mecz zaplanowano na 7 października.

Enea Energetyk Poznań – ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (15:25, 22:25, 25:17, 20:25)