W derbach do zera. Czwarta z rzędu porażka Enei Energetyka

Autor: | Zdjęcie: Enea KS Piła/Zbigniew Komorowski/FB

W derbach do zera. Czwarta z rzędu porażka Enei Energetyka - Zdjęcie główne

foto Enea KS Piła/Zbigniew Komorowski/FB

Siatkówka Pierwszoligowe siatkarskie derby Wielkopolski dla Enei KS Piła. Zespół Enei Energetyka Poznań na parkiecie będących na fali pilskich siatkarek nie zdołał ugrać nawet seta, w dwóch pierwszych przegrał gładko. Jest to czwarta z rzędu porażka drużyny Marcina Patyka.

Pilanki od początku spotkania były zespołem lepszym. Na samo otwarcie zaimponowały seriami skutecznych zagrywek, z których przyjęciem poznanianki miały sporo kłopotów. Gdy w polu serwisowym były Daria Dąbrowska lub Emilia Szubert, drużyna gospodyń budowała przewagę, która sukcesywnie rosła i w pewnym momencie sięgnęła nawet 10 punktów (21:11). O odrobieniu takich strat nie było mowy, chociaż siatkarki Energetyka walczyły dzielnie o każdą piłkę. Ostatecznie premierowego seta przegrały 16:25.

Druga partia wyglądała podobnie, bo stroną dominującą nadal był zespół Enei KS Piła, który do dobrej zagrywki dołączył jeszcze szczelny blok i po kilku akcjach prowadził 9:5. Poznanianki miały problem nie tylko z przyjęciem, ale także z powstrzymaniem skutecznie atakującej Aliny Bartkowskiej. Energetyk w drugim secie uległ rywalkom jeszcze wyraźniej, bo 12:25.

Początek trzeciego seta zapowiadał inny przebieg i przebudzenie poznanianek, które po ataku ze skrzydła Wiktorii Niwald prowadziły 4:1. W polu zagrywki pojawiła się jednak Kamila Kobus i po chwili było już 11:6 dla drużyny trenera Damiana Zemły. Ambitne siatkarki Energetyka znów się zerwały do odrabiania strat i prawie im się to udało, bo od stanu 13:17, zapunktowały na 16:17. Dobrze w tym czasie grała zwłaszcza Rozalia Chmielewska. Na więcej pilanki nie pozwoliły. Znów kluczem do sukcesu okazała się zagrywka i mało błędów własnych. Tych, zdecydowanie więcej było tego dnia po stronie poznanianek. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20, MVP spotkania została Oliwia Urban.

Po 10. kolejce spotkań pierwszej ligi, Enea Energetyk Poznań zajmuje 8. miejsce, Enea KS Piła jest na pozycji szóstej. Następny mecz poznanianki też rozegrają na wyjeździe, rywalem będzie San-Pajda Jarosław.

KS Enea Piła – Enea Energetyk Poznań 3:0
(25:16, 25:12, 25:20)

KS Enea Piła: Pisarska, Kobs, Dąbrowska, Szubert, Bartkowska, Urban, Piekarz (libero)
Enea Energetyk Poznań: Regulska, Sobalska, Sobanty, Senica, Niwald, Nastawska, Stryjak (libero) oraz Ziółkowska, Pietrzak, Chmielewska, Bury, Mokrzan